Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pervane Tığ Şal Modeli Yapılışı

Şahane bir şal tarifi daha. Şiş gibi duruyor değil mi. Ama aslında tığ işi şal modellerinden. Pervane tığ şal modeli yapılışı anlatımını videolu olarak hazırladık. Zincirlerle yapılmış kafesler ve sık iğneyle genişleyerek ilerleyen bir şal. Göz kamaştıran şal modellerinden. Örgü şal modellerini istediğiniz renklerle örebilirsiniz. Ben çok beğendim. Yeni şal modellerini sizin de çok beğeneceğinizi düşünüyorum. El örgü şal modelleri ve yapılışı için kırmızı renk seçilmiş. Hep derler ya kırmızı olsun 3 fazla olsun diye. Kırmızı bu şala çok yakışmış. Bence krem rengi iplerle de muhteşem olur. Alize iplerle mesela. Üçgen örgü şal modelleri ve yapılışı yuvarlak duruyor. Orta kısımdan başlıyor. Dışa doğru artarak ilerliyor. Zor gibi göründüğüne bakmayın. Videodan takip ettiğinizde bildiğimiz tığ işi tekniklerinden oluştuğunu görecek rahatlıkla öreceksiniz. Kolay olduğunu göreceksiniz. Tığ işi şal için anlatıma geçelim. Hadi başlıyoruz.

Pervane Şal Nasıl Örülür?

Şalın yapılışında ipek karışımlı bir iplik kullanılmış. Boyutları ise 107 x 53 cm ebatlarında. 924 m uzunluğunda bir iplik kullanılmış. Şal omuzları sarıyor ve çok şık duruyor. Hadi ilk olarak şalın nasıl durduğuna göz atalım. Sonrasında şalın yapılışını görelim.

Pervane Tığ Şal Modeli Yapılışı 2

Pervane Tığ Şal Modeli Yapılışı 1

Pervane Tığ Şal Modeli Yapılışı 8

Pervane Tığ Şal Modeli Yapılışı 7

Pervane Tığ Şal Modeli Yapılışı 9

Pervane Tığ Şal Modeli Yapılışı 11

Pervane Tığ Şal Modeli Yapılışı 6

Pervane Tığ Şal Modeli Yapılışı

Pervane Tığ Şal Modeli Yapılışı 4

Pervane Tığ Şal Modeli Yapılışı 5

Pervane Tığ Şal Modeli Yapılışı 3

 

Şalın yapılışına sihirli halka ile başlıyoruz. Daha sonra halkanın içine 9 sık iğne yapacağız. 2. tura 1 zincir çekerek başlayacağız. Sonrasında ise ilk sık iğneye 1, sonrakilere aynı yere 2 sık iğne yaparak 17 sık iğneyle tamamlayacağız.

Şimdi turda az önce ördüğümüz işlemi tekrar edeceğiz. Yani 1 zincir, 1 sık iğne ve sıra sonuna kadar 2 sık iğne olarak. Tur bittiğinde 33 sık iğne olmalı. Şimdiki tura geldiğimizde dönüyoruz ve modeli kurmaya başlıyoruz. Videoda daha detaylı olarak izleyelim.

Şalı örüp bitirdiğimizde gerdirme yapmayı unutmayalım.

Kaynak : https://blog.expressionfiberarts.com/2021/11/05/learn-how-to-make-the-crochet-version-of-our-nautile-shawl-noel/

https://www.expressionfiberarts.com/products/noel.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler