Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tığ İşi Kirpik Üçgen Şal Yapımı

Anlatacağım şal modelini daha önce bebek battaniyesi olarak da görmüştüm. Ortadan başlanarak örülüyordu. Üçgen şal modeli olarak yapacağız. Ama tekniğini anladığınızda dikdörtgen şal modeli olarak da yapabilirsiniz. Çok şık. Model aslında kenar oyası olarak yaptığımız ve kirpik örgü modeli olarak bildiğimiz kenar oyasından oluşuyor. Çok şık , zarif ve kolay bir model. Aynı örnekle isterseniz tığ işi bayan yeleği de örebilirsiniz. Güzel olacaktır. Geçtiğimiz günlerde bir takipçimiz bizden bu modeli istemişti. Belki kendisi başlamış örüp bitirmiştir bile. Farklı model arayanlar için şal modellerini paylaşmaya devam ediyoruz. Serin yaz akşamlarında sizleri ısıtması için.

Kirpik Modeli Örgü Şal Nasıl Yapılır?

Videolu, Tığ İşi Kirpik Üçgen Şal Yapımı

Videolu, Tığ İşi Kirpik Üçgen Şal Yapımı 1

Malzemeler

  • Angora iplik
  • Tığ

5 zincir çekerek başlayalım. Ve ilmek kaydırma ile halka oluşturalım. 3 zincir çekelim. Halkanın içine zincirin yanından devam ederek 2 trabzan yapalım. 1 zincir çekelim. 3 trabzan yapalım. Aynı işlemi 2 kez daha tekrar edelim. Tığa ilmek alıp başta çektiğimiz 3 zincir üzerine trabzan ile birleştirelim.

3 zincir çekip dönelim. İlk yuvanın içine 3 trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. 2 zincir çekip diğer yuvaya atlayıp aynı işlemi 1 kez daha tekrar edelim. Ve 3 zincir çekip dönelim.

Modelin başlangıç aşaması böyle. Kalan kısmı videodan takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Çok zarif bir model. Örecek arkadaşlar için şimdiden kolay gelsin diyor ellerine sağlık diyorum.

Kirpik şal modeli yapılışı video :

 

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler