Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ekose Dokuma Şal Yapılışı

Tığ işi şal modellerinden harika ve kolay bir model. Yine battaniye modellerinde de şalı kullanabilirsiniz. Modeldeki battaniye için 166 zincir çekilmiş. Siz istediğiniz ebatlara göre zincirleri çekebilir ve ister örgü battaniye modelleri isterseniz etol şal modelleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü şal modellerinde evde olan iplerinizi kullanabilirsiniz. Birkaç turda bir renk değiştirerek modeldeki gibi şallarınızı veya battaniyelerinizi örebilirsiniz. Etol şal olarak güllü şal yapılışı da çok güzel bir örnek. Tığ ve şalın birleşiminden oluşan bir model. Anlatımlı şal modelleri ve yapılışı için önceki tariflerimizi inceleyebilirsiniz. Hadi şimdi ekose dokuma şal yapılışına geçelim.

Ekose Şal Nasıl Örülür?

Şal modellerinden evde kalan ipleri değerlendirmek için kolay bir model yapılışı hazırladık. Ekose dokuma şal yapılışı sizlere videolu olarak hazırladık. İstediğiniz ebatlarda zincir çekerek yapabilirsiniz. Kafesli kısımları isterseniz tek renk olarak da yapabilirsiniz. Batik iplerle, angora iplerle de yapabilirsiniz. Battaniye olarak örmek istediğinizde veya şal olarak örmek istediğinizde iplerinizi ona göre ayarlayabilirsiniz. Aynı modeli ile örülmüş 4 farklı renk uygulamasını görelim.

Ekose Dokuma Şal Yapılışı

Ekose Dokuma Şal Yapılışı 3

Ekose Dokuma Şal Yapılışı 1

Ekose Dokuma Şal Yapılışı 4

4 farklı renk uygulamasını gördük. Dilediğiniz renklerle örebilirsiniz. Şal olarak ördüğünüzde angora ipleri kullanabilirsiniz. Annemde aynı ekose dokuma şal yapılışından farklı renklerde birkaç model örmüştü. Sizde çeyizleriniz için şal olarak, bebekler için bebek battaniyesi olarak örebilirsiniz. Hadi şimdi kolay modelin ekose dokuma şal yapılışının detaylarını videodan izleyelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/caron-woven-plaid-crochet-blanket–bright/CAC0502-008554V.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler