Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şal Yapımı

Çok güzel çok şık örgü şal yapımı hazırladık. Örgü şal modellerinin yapılışını hem şemalı hem de videolu olarak hazırladık. Her iki şekilde de takip edip örebilirsiniz. Şal modellerinde kullanılan model çok güzel. Yazlık örgü modellerinde de kullanılabilir. Örgü salaş hırka modelleri örülebilir. Yazlık hırka modellerinde, örgü yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Tığla yapılan şal modelleri ve yapılışı için ölçül nasıl alabilirsiniz, nasıl başlayabilirsiniz yine resimlerde mevcut. Üçgen örgü şal modelleri ve yapılışı için yine her zaman söylediğimiz gibi beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Örgü şal yapımı için ip bilgisine, tığ bilgisine, detaylı yapılışına hemen geçelim.

Örgü Şal Modelleri Yapılışı

Çok güzel bir şal değil mi. Örgü şal yapımı şemalı ve videolu olarak hazırladık. Örnek çok hoş. Farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Pançolar, yelekler, hırkalar örebilirsiniz. Önce örgü şal yapımında kullanacağımız şemaları görelim.

Örgü Şal Yapımı

Örgü Şal Modelleri Yapılışı 12

Şemada daire zincir, artı sık iğne, diğerleri trabzan anlamına geliyor. Üzerindeki paralel çizgiler ise tığa kaç kez ip dolayarak yapacağımız trabzanları anlatıyor. Siyah nokta ilmek kaydırma anlamında. Şalda 1,5 mm kalınlığında % 100 pamuklu 310 gram civarında iplik kullanılmış. 3.5 mm tığ ile örülmüş. Ayrıcı yün iğnesi ve makasa ihtiyacımız olacak.

Şala başlamadan önce omuz ölçüsü alarak başlayalım. Modeldeki ölçü 72 cm. Şemayı 24 ve katları ile öreceğiz. Buna göre zincir sayısını hesaplayarak başlayabiliriz. Kullanacağınız iplere göre bunu dikkate alabilirsiniz.

Örgü Şal Modelleri Yapılışı 10

Şimdi örgü şal yapımı için kullanılan modelin yapılışını ve pançonun yapılışını izleyelim.

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/como-tejer-poncho-crochet-calado/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler