Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çiçek Modeli Şal Yapılışı

Sizlere geçtiğimiz günlerde örgü çiçek modeli anlatımlı olarak vermiştik. Şimdi aynı çiçekten çok şık bir şal yapıyoruz. Ekleme şeklini şemalı olarak görebilirsiniz. Çiçeğin yapılışını burada ayrıntılı vermiyoruz. Şemalı olarak vereceğiz. Önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz ayrıntılı yapılışına. Çiçeğin yapılışında aklınıza takılan bir nokta olursa sorabilirsiniz. Çeyizlik şal modelleri olarak yapabilirsiniz. Daha farklı şal modelleri arıyorsanız sitemizden şal modelleri başlığından çeşit çeşit desenlere ulaşabilirsiniz. Gelin şalı modelleri yapılışı, Derya Baykal şal modelleri yapılışı, firkete şallar, tığ işi şal modelleri, şiş örgü şal modelleri ve daha fazlası mevcut. Tüm modeller bir tık uzağınızda. Dilediğiniz modeli, sizin zevkinize uygun modeli tercih edip örebilirsiniz.

Örgü Çiçek Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Daha önce çiçeği ayrıntılı bir şekilde resimli olarak vermiştik. Şimdi şemalı olarak vereceğiz. Yapılışı çok keyifli bir örgü çiçek. Dikdörtgen şal modelleri de, yelek modelleri de , üçgen şal modelleri de yapabilirsiniz bu çiçekle. Yaprakların köşelerinden sık iğne ile birleştiriyorsunuz. Motifleri birleştirmesi de kolay. Şimdi şemayı görelim. Ve üçgen şal modelleri yapmak istiyorsanız çiçekleri şemadaki gibi ekleyerek istediğiniz gibi büyütebilirsiniz. Şemada artılar sık iğneyi, daireler zinciri , uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Uzun çizgi üzerinde bulunan çizgiler de tığa kaç kez ip dolayarak trabzan yapacağınızı gösteriyor.

Örgü Çiçek Modeli Şal Yapılışı 1

Örgü Çiçek Modeli Şal Yapılışı

Şemaları verdiğimize göre aynı çiçekle yapılmış 3 farklı renkte şal modelini görelim. Tek renk ile örebileceğiniz gibi fotoğrafta gördüğünüz renkler gibi ebruli , patik iplerle de yapabilirsiniz.

Örgü Çiçek Modeli Şal Yapılışı 2

Örgü Çiçek Modeli Şal Yapılışı 3

Örgü Çiçek Modeli Şal Yapılışı 4

Örgü Çiçek Modeli Şal Yapılışı 5

Örgü Çiçek Modeli Şal Yapılışı 6

Örgü Çiçek Modeli Şal Yapılışı 7

Örgü Çiçek Modeli Şal Yapılışı 8

Örgü Çiçek Modeli Şal Yapılışı 9

Örgü Çiçek Modeli Şal Yapılışı 10

Örgü Çiçek Modeli Şal Yapılışı 11

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/4273051/post342995539/

http://www.liveinternet.ru/users/4273051/post342995723/

http://www.liveinternet.ru/users/4273051/post343015073/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler