Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çiçek Modeli Anlatımlı

Şimdi anlatacağımız çiçek modelini daha çok şal modelleri ve yapılışlarında görmüşsünüzdür. Bizde tığ işi şal modellerinde aynı çiçekle yapılan güzel bir şal modelinden bahsetmiştik. Papatya şal modeli nasıl yapılır önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Bu çiçekle çok güzel örgü yelek modelleri de yapabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Çiçek Nasıl Yapılır?

Çiçeği yaparken alize angora gold ebruli iplik , batik iplik kullanılmış. Angora ipliklerle çiçek çok daha güzel duruyor. Çiçeğin yapılışı çok zevkli. Büyük bir çiçek.

1.tur : 4 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 6 zincir çekip halka içine trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere tekrar trabzan yapalım. Bu şekilde 6 yuva olacak şeklide örelim.

3.tur : 8 zincir çekelim. Tığa ip alıp ilk yuvanın içine batalım ve ilmek alalım. Aldığınız ilmeği zincirin boyutlarında uzatalım. Ve uzattığımız ilmeği örelim. Ardından tığda 2 ilmek olacak , ikisini örelim. Bu şekilde aynı yere 5 yaprak daha yapalım. Tekrar 8 zincir çekelim ve aynı yere sık iğne ile batalım. Diğer yuvalara da aynı şekilde yapraklar yapalım.

Motifin yapılışı bu kadar. 3 turda bir çiçek elde ediyoruz. İsterseniz ütü ile isterseniz örgü gerdirme işlemi ile motifleri düzleştirebilirsiniz. Nasıl yapıldığını resimli olarak görelim.

Örgü Çiçek Modeli Anlatımlı

Nasıl . Güzel değil mi. Birçok örgüde kullanabilirsiniz.

Örgü Çiçek Modeli Anlatımlı 1

Kaynak : https://pinthemall.net/pin/5533ee297668a/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler