Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Motifli Örgü Yelek Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden çok şık örgü yelek modelleri anlatımı hazırladık. Adım adım yeleğin nasıl yapıldığını öğrenecek sevdiğimiz renk düzenleriyle kendimize çok güzel yelekler öreceğiz. Aynı motifle örgü hırka modelleri de örebilirsiniz. Bebek örgü modellerinde, bebek battaniyesinde de kullanabilirsiniz. Örgü yelek modellerinde tığ işi örgülerle çok güzel yelekler ördük. Biraz onlardan bahsedelim. İlk paylaştığımız modeller arasında asimetrik yelek modellerinden bir anlatım vardı. Çok beğenerek örmüştük. Örgü tunik modelleri olarak da kullanılacak modellerden. Eğer yapılışını merak ediyorsanız tığ işi asimetrik yelek modeli yapılışından ulaşabilirsiniz. Büyük küçük herkese örmek isteyeceğiniz yelek modeli var. Yakası kürklü, püsküllü. Özellikle kız çocuklarının çok beğeneceği yeleklerden. Anlatımına ise motifli örgü yelek nasıl yapılır ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz tığ işi motiflerle, dantel örnekleriyle ajurlu yelekler örebilirsiniz. Ajurlu yelek modelleri tamamlandığında çok güzel duruyor. Hazırsanız hemen yeni modelimize geçelim. Detaylarıyla kare motifli örgü yelek yapılışını öğrenelim.

Kare Motifli Örgü Yelek Yapılışı

Tığla Motifli Yelek Nasıl Örülür?

Motifli yelek örneklerine bir yenisini daha ekliyoruz. Önce kare motifler örecek daha sonra kare motifleri birleştirerek çok şık yelekler öreceğiz. Motifleri renk renk hazırlayabilirsiniz. Aynı renkleri kullanarak motifleri örüp birleştirerek yeleği örebilirsiniz.

Yeleğin örülüşü yukarıda yer alıyor. Tam motif ve yarım motif anlatılıyor. Yeleğin diğer detayları da mevcut. Tığ işi motifleri birbirine aşağıdaki gibi ekleyebilirsiniz. Böylece tüm tığ işi motiflerde kullanacağımız ekleme tekniğini öğrenmiş oluruz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler