Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Asimetrik Yelek Modeli Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Beğeneceğinizi düşündüğüm bir tığ işi yelek modeli paylaşmak istiyorum sizlerle. Çok basit bir şekilde örülen motiflerin birleştirilmesinden oluşuyor. Fikir Fin tasarımcı  Virpi Marjaana Siira aitmiş. Basit bir şekilde daha önce bebek battaniyesi, örgü kırlent modeli arkası olarak ördüğümüz motiflerin birleşiminden oluşuyor. Aynı motifi kareler şeklinde ve beşgen olarak örüyor ve daha sonra birleştiriyoruz. Motiflerin birleştirilmesinin iki farklı versiyonu var. İkisini de sizlerle paylaşacağız. Biri kısa asimetrik yelek modeli diğeri uzun asimetrik yelek modeli. Ben kısa versiyonunu daha çok sevdim. Daha öncede sizlere beğendiğimiz güzel örgü yelek modellerini paylaşmıştık. Sizlere dantel runner yapılışı olarak paylaştık ama dantel runner yapılışı anlatımlı ile de çok güzel yelek olur. Yine örgü örmeyi sevenler ve bu işte uzman olan fotoğrafa bakarak model çıkartan arkadaşlar için ajurlu yelek modelleri ile ilgili bir galeri hazırlamıştık. Sizler tarafından çok beğenilmişti.

Asimetrik Örgü Yelek Nasıl Yapılır  ?

Motifin yapılışı sihirli halka veya 4 zincir çekerek halka oluşturalım. 3 zincirle başlayıp yanına 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 3 trabzan daha yapalım. Aynı şekilde 2 kez daha örelim. Daha sonraki turlarda yaptığımız yuvaların içine 2 trabzan 2 zincir aynı yere 2 trabzan yaparak köşe oluşturalım. Tabi trabzanların üzerine de trabzan yapıyoruz. Bu şekilde köşelerden arttırma yaparak toplamda 15 sıra olacak şekilde örüyoruz.

Tığ İşi Asimetrik Yelek Modeli Yapılışı 5

Beşgen olarak da aşağıda resimde gördüğünüz gibi eksiltme yaparak örüyorsunuz. Modelin kısa versiyonuna ve uzun versiyonuna kaynak linkinden ulaşabilirsiniz. Birleşim şekilleri resimlerle ayrıntılı olarak gösterilmiştir.

Tığ İşi Asimetrik Yelek Modeli Yapılışı 4

Ve örgü yelek modelinin birleşim şekline gelelim.

Tığ İşi Asimetrik Yelek Modeli Yapılışı 5

Tığ İşi Asimetrik Yelek Modeli Yapılışı 4

Tığ İşi Asimetrik Yelek Modeli Yapılışı 1

Tığ İşi Asimetrik Yelek Modeli Yapılışı 6

Tığ İşi Asimetrik Yelek Modeli Yapılışı 7

Tığ İşi Asimetrik Yelek Modeli Yapılışı 8

Tığ İşi Asimetrik Yelek Modeli Yapılışı 10

Tığ İşi Asimetrik Yelek Modeli Yapılışı

Tığ İşi Asimetrik Yelek Modeli Yapılışı 3

Tığ İşi Asimetrik Yelek Modeli Yapılışı 2

Kaynak : http://secondstreet.ru/blog/vyazanie/plate-konstruktor-iz-vjazanyh-kvadratov.html

https://omakoppa.blogspot.com/2014/11/asymmetrinen-helma.html

https://omakoppa.blogspot.com/2014/10/maantienvarinen-ruutuliivi.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler