Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Runner Yapılışı Anlatımlı

Çeyiz hazırlığında olan arkadaşlar için çok güzel bir dantel runner modelleri yapılışını anlatmak istiyorum sizlere. Tabi kendiniz içinde örebilirsiniz. Dantel salon takımı olarak da yapabilirsiniz. Çok şık sade ve kolay bir model. Sizler için basit ama gösterişli yapımı kolay modelleri anlatmaya çalışıyorum. Bu modelden dantel hırka modeli veya dantel yelek modeli de güzel olur diye düşünüyorum.

Dantel Runner Salon Takımı Yapılışı

Kare motiflerden oluşan çiçek dantel örneği runner için 20 motif kullanıldı. 5 sıra x 4 sıra olarak birleştirme işlemi yaptık.

1.tur : 2 zincir çekip halka oluşturalım. İçine 8 sık iğne yapalım.

2.tur : 3 zincir çekip 2. sık iğne üzerine sık iğne ile batalım. Aynı işlemi 7 kez daha tekrar edelim.

3.tur : 3 zincir çekip ilk yuvanın içine aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Fakat son ilmekleri birlikte öreceğiz. 3 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım ve 4 trabzan yapıp son ilmekleri hep birlikte örelim. 8 yaprak olacak.

4.tur : 3 zincir çekelim. İlk yuvanın içine 4 trabzan yapalım. Zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp 4 trabzan yapalım. 5 zincir çekip aynı yere 4 trabzan daha yapalım. Diğer yuvaya atlayıp 4 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ettirelim.

5.tur : 3 zincir çekerek başlayalım. Yanına 1 ikili trabzan yapalım. Örmeye devam ederek 2 tekli trabzan yapalım. 2 sık iğne yapalım. Yuvanın içine sık iğne, 3 zincir, sık iğne yapalım. Şimdi 2 sık iğne , 2 tekli trabzan, 2 ikili trabzan yapalım. 4 zincir çekip bir sonraki ilmeğe ikili trabzan yapalım. Yanındaki ilmeğe tekrar ikili trabzan yapalım. 2 tekli trabzan, 2 sık iğne, yuva içine 1 sık iğne, 3 zincir 1 sık iğne yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi uygulayalım.

6.tur : 4 zincir çektiğimiz yuvaların içine 6 trabzan, 5 zincir 6 trabzan yapalım. Diğer trabzanlar üzerine sık iğne yapalım. (4 sık iğne 1 zincir 4 sık iğne olarak örelim. )

Motiflerin birleştirme işlemini tepe noktalardan sık ine ile yapalım.

Dantel Runner Yapılışı Anlatımlı

Dantel Runner Yapılışı Anlatımlı 1

Dantel Runner Yapılışı Anlatımlı 2

Dantel Runner Yapılışı Anlatımlı 3

Kaynak :

http://www.artoftangle.com/lacy_flower_runner.htm

http://laughingpurplegoldfish.blogspot.com.au/2011/12/one-gift-finished.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler