Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pike Dantel Yapılışı

Sırada pike dantel yapılışı var. Çok güzel ve çok zarif. Dantel örneklerinden pikeler ve havlu kenarı modellerine uygulanabilecek bir örnek. Pike yaparken kanaviçe etamin örneklerini çok kullanıyoruz. Bende çok severek kullanıyorum. Mor güllerden oluşan harika bir pike var. Kenarındaki danteli de yine annem örmüştü. Kanaviçesini de kendisi işlemiş çeyizine.  Daha önce sizlere fikir verecek 50 farklı pike örnekleri dantel pike modelleri hazırlamıştık. İnceleyebilirsiniz. Ve sizde kanaviçe ve dantelleri birleştirerek pikeler yapabilirsiniz. Pike takımı danteller altına renkli kumaşlar yerleştikiyoruz. Saten veya pamuklu kumaşlar. O zaman danteller çok daha güzel oluyor. Eğer kanaviçe kullanıyorsanız kumaşları kanaviçeye uygun seçebilirsiniz. Pike takımı örnekleri ve yapılışları için dantelimizin yapılışına geçelim.

Pike Takımı Dantel Yapılışı

Havluda ve pikede kullanılacak çok güzel uç dantel örneklerinden. Pike dantel yapılışı olarak hazırladık ama sizler hayal gücünüzü kullanarak farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Çeyizler için kanaviçeleri değerlendirerek dantellerle birleştirerek çok güzel pikeler yapıyoruz. Her çeyizde mutlaka değerlendirilmiş bir kanaviçeden pike modelleri vardır. Sizde kanaviçeler ve bu zarif pike dantel yapılışı örneğini birleştirerek yapabilirsiniz.

Pike Dantel Yapılışı 2

Model çok güzel duruyor değil mi. Ben çok beğendim. Çok zarif. Havlu veya pike olarak örebilirsiniz. Hediyelik havlularda da güzel duracak şık bir örnek. Simli ipler, renkli naylon ipler kullanabilirsiniz. İşte modelin tarifi. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
One thought on “Pike Dantel Yapılışı”
  1. Lenta Rabelo Costa Rabelo dedi ki:

    Que lindeza destas rendas!👏👏👏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler