Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Spiral Dantel Şal Yapılışı

Değişik örgü modelleri , en yeni örgü modelleri sevenler için çok güzel bir örnek hazırladık. Anlatımını şemalı olarak hazırladığımız spiral dantel şal yapılışı. Dilim dilim örüyoruz. 15 dilim yapıp şalı bitiriyoruz. Örgü boyunluk modelleri olarak da yapabilirsiniz. Yapılışı karışık gibi görünsede biraz şal okuma ile kolayca yapabilirsiniz. Dantel örnekleri sevenler, dantel ipleri ile örgü örmeyi sevenler bu örneği çok sevecekler. Şal modellerinden sizlere değişik, yeni modelleri anlatımlı olarak hazırlamaya çalışıyoruz. Kimi modellerimizi yazılı olarak tam ayrıntılı şekilde, kimini videolu, kimini de şemalı olarak hazırlıyoruz. Şimdi paylaşacağımız modelde şemalı örneklerden. Yapılışı keyifli bir çalışma. Siz yormayacak bir örnek. Yeni dantel şal örnekleri ve yapılışları sizler tarafından, çeyiz hazırlayanlar tarafından çok soruluyor. Bizde bulduğumuz modelleri anlatımlı olarak vermeye çalışıyoruz. Daha fazla anlatımlı modeller için örgü modelleri için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

Spiral Dantel Şal Nasıl Yapılır?

Şal modeli çok güzel. Spiral dantel şal yapılışı 15 üçgen dilimden oluşuyor. Eşarbın genişliği  15 cm iç uzunluğu 125 cm. Beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Dantel ipliği ve ince tığ ile alabilirsiniz. 145 zincir çekerek başlıyoruz. Ve şemayı takip ederek örüyoruz. Önce şema ile başlayalım.

Spiral Dantel Şal Yapılışı 1

Şemada kullanılan semboller daireler zinciri, uzun çizgiler trabzanı, artılar sık iğneyi temsil ediyor. Ve şal bittiğinde aşağıdaki gibi görünüyor. Çok güzel öyle değil mi.

Spiral Dantel Şal Yapılışı

Kaynak : http://shali-poncho.ru/page/spiralnyj-sharf

Benzer İçerikler
One thought on “Spiral Dantel Şal Yapılışı”
  1. consuelo valdivia bejar dedi ki:

    todas sus labores son preciosas y sus puntos con nudo salomon me encantan.
    sus prendas muy originales. saludos.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler