Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Anglez Yaprak Yapımı

Dantel anglez yaprak yapımı hazırladık. Birçok yerde kullanacağımız çok şık ve güzel bir yaprak. Dantel anglez yaprak ajuru yapılışı detaylı bir şekilde videoda anlatılmakta. Videodan öğrenerek çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Daha önce 40 tane dantel anglez desenlerinden oluşan bir galeri hazırlamıştık. Çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Dantel anglez yelek yapımı paylaşmıştık. Önceki tarifler arasında. Eğer dantel anglez kordonu yapmayı bilmiyor ve yeni başladıysanız sizler için hazırladığımız anglez kordon yapımını izleyebilirsiniz. İğne oyası fular süslemelerinde, iğne oyası tespih yapımında da kullanılıyor. Anglezden nasıl çalışmalar yapabilirim, nasıl modeller yapabilirim diyorsanız 65+ dantel anglez modellerini inceleyebilirsiniz.

Dantel Anglez Yaprak Nasıl Yapılır?

Yatak örtüleri, sehpa – masa örtüleri, bohçalar, mutfak takımları, dantel anglez runner gibi birçok çalışma yapabilirsiniz. Tül üzerine, ödemiş ipeği üzerine veya farklı kumaşlara yapılabilir. Dantel anglez kordonu çok amaçlı örgülerden. Yani her şey örülebilir, her şey yapılabilir. Kıyafetler, elbiseler, yelekler yapılabilir. Desen oluşturularak kumaş üzerine aktarıldığı için her şey yapılabilir.

Dantel Anglez Yaprak Yapımı

Dantel angleze şablona göre yaprağı diktikten sonra ızgara nasıl yaparız onu öğrenelim.

Izgarayı yaptığımıza göre yaprağı işleme vakti. Dantel anglez yaprak yapımı detaylarını videodan izleyelim. Çiçek yapraklarında, gül yapraklarında kullanabilirsiniz. Sadece yapraklardan oluşan çalışmalar yapabilirsiniz. Yaprağın bittiğinde nasıl durduğunu az önce yukarıda vermiştik. İç kısmında farklı renkleri de kullanarak yaprakları yapabilirsiniz. Kordonları örüyoruz. Daha sonra desene göre yaprakları kumaş üzerine dikiyoruz. Izgara kısmını yapıyoruz. Ve yaprağa son şeklini veriyoruz. Beğendiğiniz tekniklerle birleştirerek yeni çalışmalar yapıyoruz. Hadi şimdi nasıl yapıldığını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler