Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Merserize Tığ İşi Modelleri

Dantel örneklerinden harika bir bluz. Merserize tığ işi modelleri hazırladık. Bu güzel motifi dantel masa örtüsü örneklerinde de kullanabilirsiniz. Motifli bluz yapımı için şemamız hazır. Bu şemayı istediğiniz dantel örneklerinde kullanabilirsiniz. Çok güzel bir motif. Bu motifle biz bugün bluz örüyoruz. Yazlık örgü modellerinde motifli örgüleri, düz tığ işi örgüleri kullanabilirsiniz. Örgü işi için tığ işi tekniklerinden sık iğneler, trabzanlar kullanabilirsiniz. Örgü modelleri tarifleri için daha önce kullandığınız, masa, vitrin içi için kullandığımız modelleri dantel bluz yapılışında da kullanabilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız merserize tığ işi modelleri yaz kış kullanabileceğiniz bir örnek.

Yazlık Motifli Bluz Nasıl Örülür?

Merserize tığ işi modellerinde, dantel bluzda kullanacağımız örneğin şemasını görelim.

Merserize Tığ İşi Modelleri 6

Motife 6 zincir çekip halka oluşturuyoruz. İçine 4 zincir ile başlayıp aralarda 1 zincir çekerek 15 trabzan yapıyoruz. 3. tura geldiğimizde her yuvaya aralarda 3 zincir çekerek 4 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 4. tura geçtiğimizde, ilk yuvaya 3 zincir çekip aynı yanına 1 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip yine aynı yuvaya 2 trabzan yapıyoruz. Tekrar 5 zincir çekip bir sonraki yuvaya sık iğne ile batıyoruz. 5 zincir çekip diğer yuvalara aynı işlemleri yapıyoruz.

4 turun yapılışına değindik. Kalın kısımları şemadan takip edebilirsiniz. Şemada daire zincir, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. Ananas örgü modellerinden oluşan bir şema. Yaz kış dantel bluzu kullanabilirsiniz. Şimdi bluzumuzun bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım. Çok güzel olduğunu görebilirsiniz.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/321/zhifa

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler