Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

65+ Dantel Anglez Modelleri

Dantel anglez yapılışını ben bilmiyorum. Ama bu dantel anglez modelleri gerçekten her biri çok güzel. Özel olarak zincir çekilerek yapılıyor. İlerleyen günlerde dantel anglez zinciri nasıl yapılır paylaşımda bulunacağız. Aramızda bilen arkadaşlar varsa bizimle paylaşabilirler. Çeyizlerde, evlerde çok güzel duran dantel modelleri bunlar. Tıpkı iğne oyası modelleri gibi. Çok şık ve zarif modeller. Dantel anglez hangi iplikle yapılır derseniz genelde naylon iplikler , dantel iplikler kullanılıyor. İp tercihini kendiniz yapabilirsiniz. İnce iplikler, kalın iplikler kullanabilirsiniz.  21 -22 numara tığ kullanılıyor. Yine tığ numarasını da ipin kalınlık ve incelik durumuna göre ayarlayabilirsiniz.

Dantel anglez zinciri örüldükten sonra bir kağıt veya tela üzerine desen çiziyorsunuz ve zinciri bu desen üzerine dikerek model oluşturuyorsunuz. Yapılışı bu kadar. Bir sonraki galerimiz de dantel anglez desenleri üzerine olacak. Dediğim gibi her ne kadar bilmesek de internetten yabancı sitelerden, pinterest, instagram gibi sitelerden harika desenler bulabiliyoruz. Şimdi özenle hazırlanmış birbirinden güzel modelleri görelim. Her biri çok şık. Ev dekorasyonunda istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.  Yeni gelin evleri için de gelen ziyaretçilere özel kahve sunumlarında tepsileri süslemek için de kullanabilirsiniz. Kalıcı olan ya da uzun süreli bekleyecek misafirlere de dantel anglez havlu kenarı işlemeli havlulardan kullanmaları için seçebilirsiniz. Eğer siz de bilmiyorsanız internette birçok yerde dantel anglez satışı mevcut. Eğer sizlerde yapıyorsanız sitemizde fiyatı belirterek, ücretsiz paylaşabilirsiniz.

Dantel Anglez Modelleri ve Örnekleri

Üst kısımda dantel anglez ile ile ilgili kısa bir bilgi verdik. Nasıl yapıldığına dair. Hangi ipin ve tığın kullanıldığına dair kısa bir bilgi. Şimdi bu bilgiler ışığında hazırlanmış çok güzel modelleri görelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler