Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Yeni Başlayanlar İçin Ders

İğne oyası yeni başlayanlar için ders videosu hazırladık. İğne oyası tekniklerinden çok kullanılan tekniklerin bir arada olduğu bir video. İğne oyası temel taşlarını öğrendikten sonra iğne oyası modellerini yapabilirsiniz. İğne oyası kolay modellerle başlayabilir daha sonra zor modellerle devam edebilirsiniz. İğne oyası kursuna katılmıştım. Belediyenin ücretsiz kursuna katılmıştım. İlk olarak iğne oyası tekniklerini öğreniyoruz. Daha sonra yazma kenarı nasıl kıvrılır onu öğreniyoruz. 2- 3  tane yazma kenarı yaptıktan sonra iğne oyası havlu yapımına geçiyoruz. Havludan sonra ise iğne oyası namaz örtüsü öğreniyoruz. Devam ederek daha ağır modellere geçiyoruz. İğne oyası gül, tespih, fular gibi. Benim katıldığım kursta süreç böyle işlemişti.

Tabi iğne oyasını yeni öğrendiğimizde kolay modeller ile başlıyoruz önce. Videolu iğne oyası tavus kuşu modeli yapılışı iğne oyasını yeni öğrenenler için güzel bir model. İğne oyası çiçek modeli de kolay örneklerden. Çıtır çıtır çok güzel duruyor. Daha fazla kolay – zor birçok modelin yapılışı için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi iğne oyası yeni başlayanlar için ders videosuna geçelim.

İğne Oyası Nasıl Yapılır?

İğne oyasında çok kullanılan tekniklerin yapılışını hazırladık. Videoda birkaç tekniği bir arada tarifi var. İğne oyası zürafa yapımı, iğne oyası çim yapımı, iğne oyası fıstık yapımı gibi. Testere, kuyumcu kafesi, pırpır olarak da adlandırılıyor. Videodaki teknikleri öğrendikten sonra birçok modeli yapabilirsiniz. İğne oyasını yeni öğrendiğimizde bol bol zürafa çalışalım. Çünkü ilk temel taş teknik. Zürafalar ne kadar düzgün olursa üzerine kuracağımız örmekler düzgün olur.

İğne Oyası Yeni Başlayanlar İçin Ders

Birazdan öğreneceğimiz teknikler yukarıdaki gibi. Yeni başlayanlar için ders videosunu izliyoruz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler