Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ Motifli İğne Oyası Yapılışı

İğne oyası modellerinden çok hoş bir örneğin yapılışıyla devam ediyoruz. Sırada tığ motifli iğne oyası yapılışı var. İğne oyası bohça modellerinde, iğne oyası pike takımlarında, iğne oyası salon takımlarında kullanabilirsiniz. Tığ motifi bildiğimiz bir model. Daha önce dantel modellerinde dantel salon takımı modelleri, masa örtüsü veya yatak örtüsü modelleri olarak görmüş olabilirsiniz. Rüzgar gülünü andıran zarif bir örnek. Orta kısmını örerek ve dış kısmına iğne oyası badem modellerini ekleyerek yeni bir motif yapılışı hazırlıyoruz. İki renkli olarak da yapmaya uygun bir motif. Dış iğne oylarında veya iç dantel kısmında farklı renkleri de kullanabilirsiniz.

Dantel modelleri ve iğne oyalarının bir arada kullanıldığı motiflerden bahsedelim biraz. Mesela iğne oyası pike havlu bohça örneği yapılışı çok beğeneceğiniz zarif modellerden. İğne oyası salon takımı örneği yine orta kısmında tığ motifleri kullandığımız örneklerden. İğne oyası pike takımı örneği yine havlu kenarı olarak kullanacağımız motifler arasında. Yine orta motif olarak tığ oyasını kullanıyoruz. Motif olarak tığ oyasını kullandığımız dışında iğne oyaları yaptığımız tığ motifli iğne oyası yapılışını öğrenelim.

İğne Oyasından Dantelli Yuvarlak Motif Yapılışı

Bohçalarda, pikelerde, salon takımlarında, tepsi örtülerinde kullanacağımız iğne oyası yuvarlak motif yapılışı hazırladık. Motifin orta kısmında dantel örneği kullanıyoruz. Dışında ise iğne oyası. Ortaya muhteşem bir motif çıkıyor.

Tığ Motifli İğne Oyası Yapılışı

Tığ Motifli İğne Oyası Yapılışı 1

Çok hoş duruyor değil mi. Çok zarif. O halde videoya geçelim ve yapılışına göz atalım. Tığ motifli iğne oyası yapılışı yayında. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler