Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Havlu Kenarı Örnekleri ve Yapılışı

Çok sevimli bir havlu kenarı tarifi var sırada. Karpuzlu. Mutfak havlu modellerine yapabilirsiniz. Çok güzel duracak mutfak dekorasyonunda da. Tığ işi havlu kenarı örnekleri ve yapılışını şemalı anlatımla hazırladık. Tığ ile örüyoruz. Biraz tığ işi biliyorsanız dantel örneklerini çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Daha zarif örnekler isterseniz yine önceki yazılarda mevcut. Şemalı havlu kenarı örneklerini ve deniz kabuğu havlu kenarı yapımı anlatımlı modeli örebilirsiniz. Bunlar bahsettiğimiz sadece 2 örnek. Daha fazlası mimuu.comda. Karpuzlu model çok güzel. Örgü karpuz yapılışını çeşitli süslemelerde kullanabilirsiniz. Örgü anahtarlık modellerinde mesela. Meyveli takıları seviyorsanız örgü küpe yapımında, çanta süslemelerinde de kullanabilirsiniz. İnce iplerle örüldüğünde hem boyutları küçülecektir küpe için uygun hale gelecektir. Bebek örgülerini süslemek içinde kullanılabilir diye düşünüyorum. Örgü saç tokası, saç bandı modellerini süslemek için kullanılabilir. Örgü broş modelleri yapılabilir. Tığ işi havlu kenarı örnekleri ve yapılışı olarak düşünmeyelim, farklı örgülerde de kullanalım.

Anlatımlı Tığ İşi Havlu Kenarı Örnekleri ve Yapılışı

Karpuzlu renkli havlu kenarı modellerinden güzel bir örnek. Mutfak havlularında şahane duracak. Herkes sizden örnek isteyecek. İnce renkli pamuklu iplerle örülen modeli keyifle öreceksiniz. Alışılmışın dışında bir havlu kenarı modellerinden. Havlu kenarı örnekleri yapılışlarıyla, şemasıyla hazırladık. Kırmızı, yeşil, sarı, siyah gibi renkli ipleri kullanıyoruz.

Havlu kenarı 1, 25 mm tığ ile ve ince pamuklu iplerle örülmüş. Önce çiçekleri ve yaprakların şemasını görelim.

Tığ İşi Havlu Kenarı Örnekleri ve Yapılışı 4

Şimdi karpuz ve karpuz dilimini örelim. Karpuz dilimi 2 ye katlanıyor ve içi elyafla dolduruluyor.

Tığ İşi Havlu Kenarı Örnekleri ve Yapılışı 5

Şimdi uçta kullanılan örneğin şemasını kullanacağız. İsterseniz tek başına karpuzları kullanmadan da tığla havlu kenarı örnekleri yapabilirsiniz.

Tığ İşi Havlu Kenarı Örnekleri ve Yapılışı

Sıra geldi havlu kenarının bitmiş halini görmeye.

Tığ İşi Havlu Kenarı Örnekleri ve Yapılışı 1

Tığ İşi Havlu Kenarı Örnekleri ve Yapılışı 2

Tığ İşi Havlu Kenarı Örnekleri ve Yapılışı 3

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/vjazanyj-arbuz-dlja-ukrashenija-kuhonnogo-polotenca/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler