Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Dantel Masa Örtüsü Yapılışı

Dantel örneklerinden şahane bir modelle devam ediyoruz. Motifli dantel masa örtüsü yapılışı. Masa örtüsü modelleri olarak hazırladık ama yine farklı örgülerde de kullanacağımız modellerden. Mesela örgü paspas modelleri örebilir evimizin her köşesinde kullanabiliriz. Motifleri daha ince iplerle örüp bebek battaniyesi, dantel runner modelleri olarak örebiliriz. Motif ekleme şeklini değiştirerek etol şal  modellerinde yada üçgen şal modellerinde kullanabiliriz diye düşünüyorum. 1 masa örtüsünden kaç fikir oluşturduk. Masa örtüsü yapılışında motifleri sizlere şemalı olarak hazırladık. Çok açık ve net olarak belli oluyor. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz.

Yuvarlak dantel modelleri anlatımlı örnekte tek bir motifi kullanarak da tasarımları oluşturabilirsiniz. Dantel örneği yapılışında çeşitli ipleri kullanarak çeşitli boyutlarda örgüler yapabiliriz. Motifli dantel masa örtüsü yapılışı için ayrıntılara geçiyoruz.

Motifli Masa Örtüsü Nasıl Örülür?

Küçük motif, büyük motif, yaprak motifinden oluşan muhteşem bir model. Dantel fiskos masa örtüsü modelleri olarak veya büyük masalarda kullanacağınız zarif örneklerden. Kalın ipler kullanıldığı için motif büyük oluyor. Eğer ince ipler kullanırsanız motifin boyutu değişecektir. O yüzden farklı örgülerde de kullanabiliriz. Motiflerin yanı sıra motifleri hangi düzende ekleyeceğimizi de şemalarda göreceğiz. İlk olarak şemaları bir inceleyelim.

Motifli Dantel Masa Örtüsü Yapılışı 9

Motifli Dantel Masa Örtüsü Yapılışı 10

Motifli Dantel Masa Örtüsü Yapılışı 11

Motifli Dantel Masa Örtüsü Yapılışı 4

Motifli Dantel Masa Örtüsü Yapılışı 6

Motifli Dantel Masa Örtüsü Yapılışı 7

Motifli Dantel Masa Örtüsü Yapılışı

Motifli Dantel Masa Örtüsü Yapılışı 3

Motifler aynı motifler sadece tur sayıları farklı. Yine kaynak kısmından da detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Şimdi sizlere ikinci olarak motifin bitmiş ve masa örtüsü olarak kullanılmış halini göstermek istiyorum.

Motifli Dantel Masa Örtüsü Yapılışı 2

Motifli Dantel Masa Örtüsü Yapılışı 8

Motifli Dantel Masa Örtüsü Yapılışı 1

Kaynak : http://euroroma.com.br/blog/toalha-de-croche-ameixa-por-marcelo-nunes/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler