Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Modelleri Battaniye

Battaniye modellerinden çok beğeneceğiniz harika bir model daha. Şemalı anlatımlı bir model. Battaniyeyi şemadan çıkartırken, örerken takıldığınız bir konu olursa yorum kısmından sorabilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak dantel yatak örtüsü olarak örüp kullanabilirsiniz. Yine örgü kırlent modellerinde de kullanabilirsiniz. Büyük motifli bir örnek. Battaniye örgü modelleri anlatımlı olarak şemalı anatımları, videolu anlatımları ve adım adım resimlerle anlatımlarını paylaşıyoruz. Şema kolay bir şema. Zincir ve trabzanlardan oluşuyor. Tığ işi örgü modellerinden temel teknikleri biliyorsanız rahatlıkla yapabilirsiniz. Örgü modelleri battaniye örneğimiz fıstıklı, popcornlu örgü modellerinden. Daha önce paylaştığımız popcorn battaniye yapılışına benziyor biraz. Hadi şimdi bu güzel, dantel battaniyemizin yapılışına geçelim.

Dantel Battaniye Nasıl Örülür?

Şeması tur tur renklerle belirlenmiş. Ayrım yapmanız daha kolay olacaktır. Örgü modelleri battaniye büyük motifli dantel görünümlü bir battaniye. İp olarak merserize ipler, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Modeldeki battaniyenin ölçüleri 122 x 163 cm ebatlarında. Sizler istediğiniz ebatlarla örebilirsiniz. Örgü modelleri battaniye örneğimizin yapılış şemasına geçiyoruz.

Örgü Modelleri Battaniye

Şemada siyah noktalar ilmek kaydırma, daireler zincir, x ler sık iğne, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Bildiğimiz tekniklerden oluşan harika bir model. Her renk ile harika duracaktır. Battaniyeyi tüm motifleri bittikten sonra iğne ile dikerek birleştirebilirsiniz. Yine battaniye birleştirme tekniklerinden bildiğiniz, modele uyacak diğer teknikleri de kullanabilirsiniz. Battaniyenin duruşunu görelim. Bakalım nasıl olmuş.

Örgü Modelleri Battaniye 1

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/red-heart-pineapple-squares-throw/RHC0502-021328M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler