Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Dantel Runner Yapımı

Dantel modellerinde bugün kolayca öreceğimiz runner tarifi var. Tabi sadece runner olarak değil örneği farklı örgülerde de kullanabiliriz. Örgü supla, örgü paspas, yazlık örgü modelleri, yelek modelleri, örgü şal modelleri gibi. Biz bugün runner olarak anlatalım. Ne örmek istediğinize siz karar verin. Sonuç olarak kolay ve gösterişli bir örnek. Bu nedenle bu modelden her şey örülebilir. Kolay dantel runner yapımını şemalı olarak hazırladık. Bu paragrafta farklı örgü runner modellerine değineceğiz. İlerleyen bölümlerde ise yeni model tığ işi runner yapılışından bahsedeceğiz.

Dantel runner modelleri yapımı masa üzerinde, konsol üzerinde kullandığımız ev dekorasyonumuza renk katan örgülerden. Tığ işi örgülerle motifli veya düz tüm ilerleyen örgülerle çok güzel runnerler yapabilirsiniz. Pamuklu kumaşlar, hasır kumaşlarla örgülerinizi birleştirebilirsiniz. Az sonra paylaşacağımız dantel runner örneği de hasır kumaşlarla veya farklı kumaşlarla birleştirilebilir. Örgü runner yapımını çok sevecek ve farklı modellerde tasarlamak isteyeceksiniz. Örgü runner için anlatıma geçiyor nasıl örüldüğünü öğreniyoruz.

Dantelden Masa Runner Nasıl Örülür?

Bu kısımda şemalarımıza değineceğiz. Kolay dantel runner yapılışının nasıl örüldüğünden bahsedeceğiz. Boyutlarından bahsedeceğiz. Ondan sonra ister runner ister farklı bir örgüde modelimizi kullanacağız. İlk olarak şemaya göz atarak tarife başlayalım.

Kolay Dantel Runner Yapımı

Kolay Dantel Runner Yapımı 1

Ev dekorasyonunuza estetik, şıklık katacak bir ranır. Birazdan son haline bakacağız. Modelde 58 zincir ile başlanmış ( 57+1) 1. turda ilk zincire sık iğne ile batalım. Daha sonra 5 zincir çekelim ve 3. zincire sık iğne ile batalım. Bu turu bu şekilde tamamlayalım.

2. tura geldiğimizde 5 zincir çekip dönüyoruz. Yani bir önceki turu bitirdikten sonra 5 zincirle dönüyoruz. Az önce yaptığımız yuvaların ortasına sık iğne ile batıyoruz. Sık iğne üzerine gelip 2 trabzan, 1 zincir, 2 trabzan yapıyoruz. Tekrar bir sonraki yuvanın ortasına sık iğne ile batıyoruz. Bu turu da bu şekilde tamamlıyoruz.

Runnerin ana kısmının yapılışını şemaya bakarak anlattım. Aklınıza takılan herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. İstediğimiz boyutlara geldiğimizde ise kenar oyasını yapıyoruz. Sonuç olarak tamamladığımızda ise aşağıdaki gibi şahane runner örmüş olacağız. Artık evinizin istediğiniz bölümünde keyifle kullanabilirsiniz.

Kolay Dantel Runner Yapımı 3

Kolay Dantel Runner Yapımı 2

Kaynak : http://euroroma.com.br/blog/trilho-de-mesa-vintage/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler