Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kot Yelek Süsleme Yapımı

Kot yeleğinizi dantel ile süsleyerek çok daha şık hale dönüştürebilirsiniz. Kot yeleğiniz var uzun süredir giyiyorsunuz , sıkıldınız ve atmak istiyorsunuz. Atmayın sizlere çok güzel bir önerimiz var. Kot gömleğiniz içinde aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Farklı kumaş türlerinde olan kazaklarınız, gömlekleriniz , pantolonlarınız için aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Nasıl yapıldığını birazdan sizlerle paylaşacağız. Ufak değişikliklere giysilerinizi süsleyerek değiştirebilirsiniz. Kıyafetlerinizde istediğiniz kısma dantel ekleyerek altında kalan kumaşı keserek süsleme yapabilirsiniz. Giysi süsleme kıyafet yenileme işlemlerini boncuklarla , taşlarlar desenler işleyerek yapabilirsiniz. Bluz süsleme modelleri yaparken yaka kısmını nakışlarla, boncuklarla desenler işleyebilirsiniz. Kol kenarlarına yapabilirsiniz. Farklı desende bir kumaş ekleyerek yapabilirsiniz. Fırfırlar, kurdeleler ekleyebilirsiniz. Giysileri stencil ile yenileme yapabilirsiniz. Beğendiğiniz bir deseni kumaş boyası ile uygulayabilirsiniz. Giysi süsleme modellerini az önce de belirtiğimiz gibi farklı renkte farklı büyüklükte boncuklarla, taşlarla çeşitli şekillerde süsleyebilirsiniz. Sıkıldığınız bir eteği, yenilemek istediğiniz bir eteği ufak bir kesik atıp fermuar ekleyerek çok şık etek yenileme projeleri yapabilirsiniz.

Kot Yelek Süsleme Nasıl Yapılır?

Kot kumaşlar çok sağlam ve güçlü kumaştır. Şimdi normal bir kot yeleğinizi ufak bir dokunuşlar nasıl değiştiğini göreceksiniz.

Kot Yelek Süsleme Yapımı 4

Bunun için aynı desende 2 adet yuvarlak dantel modeline ihtiyacımız olacak. Eğer farklı motifler kullanacaksanız çaplarının yani büyüklüklerinin aynı olmasına dikkat edin. Aynı çapta farklı model kullandık biz bu projede.

Kot Yelek Süsleme Yapımı 5

Kullanacağımız danteli 2 ye katlayalım. Eşit bir şeklide yeleğin omuz hizasına , kol kısmına yerleştirelim. Ve dikerken kaymaması için iğneleyelim.

Kot Yelek Süsleme Yapımı 6

Kot Yelek Süsleme Yapımı 7

Danteli yerleştirdiğimize göre dikebiliriz.

Kot Yelek Süsleme Yapımı 8

Nasıl oldu sizce. Bence şahane oldu.

Kot Yelek Süsleme Yapımı 1

Kot Yelek Süsleme Yapımı

Kot Yelek Süsleme Yapımı 3

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler