Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Stencıl İle Hırka Yenileme

Ben evde bir şeyler yapmayı seviyorum. Boş durmaktan hiç hoşlanmıyorum. İnternet’ten araştırdığım ya da kendi aklıma gelen yaratıcı şeylerden yapmak hoşuma gidiyor. Son zamanlarda kumaş boyama ve dondurucu kağıdı ile süsleme yapmaya merak saldım. Kumaş Boyama ve dondurucu kağıdı  ile ilgili  ufak bir araştırma yaptım. Karşıma çıkan yazıyı sizlerle de paylaşmak istiyorum. Dondurucu kağıdı birçok marketlerde vardır. Genelde folyo aldığımız kısımda biraz alt kısımlarda gizlenmiştir. Yağlı kağıt değildir. Karıştırılmasın. Kıyafetlere yapışan süslemeler için sıkı bir mühür gibi duran mumlu bir kısmı vardır. İşimiz bittiğinde dondurucu kağıdı soyabiliriz.

Eski Kıyafetlerden Yeni Kıyafet Yapma

Stencıl İle Hırka Yenileme 4

Dondurucu kağıt üzerine istediğiniz şekli çizdikten sonra sivri uçlu bir makas ile düzgün bir şekilde keselim.

Stencıl İle Hırka Yenileme 1

Desenleri hırkanın üzerinde gelecek kısma yerleştirelim. Mumlu kısım hırkaya yapışacak. Buharı kapalı bir şekilde ütü yapalım. İlk etapta farklı bir kazağınızda yada bir tşörtünüzde deneyebilirsiniz. Daha sonra sürekli olarak giyeceğiniz, yenileyeceğiniz üründe uygulama yapın.

Stencıl İle Hırka Yenileme 3

 

Kumaş boyası kullanabilirsiniz. Kumaş boyasına güvenli ve yıkanılabilir bir hale getirmek için içine akrilik boya eklenebilir. Ayrıca kumaş boya daha esnek hale gelecektir.

Stencıl İle Hırka Yenileme 2

Bir sünger yardımı ile şablonları boyamaya başlayalım. Boyadığınız renk tam olarak sizi mutlu edecek şekilde olduysa son kattan sonra dondurucu kağıdı çıkarabilirsiniz.

Stencıl İle Hırka Yenileme 6

Ve tasarım hırka hazır. Çok güzel görünüyor.

Stencıl İle Hırka Yenileme

Stencıl İle Hırka Yenileme 5

Kaynak : https://home-sweet.ru/archives/23672

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler