Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Meyvelerin Uzun Süre Bozulmaması İçin Ne Yapılabilir

Marketten , pazardan güzel güzel meyvelerimizi aldık. Sevdiğimiz güzel meyvelerin uzun süre bozulmadan kalması için yapmamız gereken bazı önerilerimiz olacak. Bu önerilere uyarsak meyvelerimizi taze şekilde tüketebiliriz.

Meyvelerin Uzun Süre Bozulmaması İçin Ne Yapılabilir

Sebze ve Meyvelerin Daha Uzun Süre Dayanması İçin Neler Yapılabilir ?

  • İlk önce dolaba koyacağımız meyve ve sebzeleri yıkamamız gerekiyor. Dolaba yerleştirdiğimizde kullanım olarak rahat olsun diye.
  • Meyve ve sebzelerimizi yıkadık. İyice kuruladık daha uzun süre kullanmak için bir hafta veya daha fazla tüketim için gazete veya kese kağıdı içine nemi alabilecek bir şeyin içine yerleştiriyoruz.
  • Meyveleri ve sebzeleri yerleştirirken kendi gruplarına göre yerleştirelim. Yani elmanın yanına çilek yerleştirmeyelim. Elmalar çilekleri ezer. Çileğin ömrü kısadır ve kendisi çürümeye başladığında elmayı da çürütecektir.

Meyvelerin Uzun Süre Bozulmaması İçin Ne Yapılabilir 3

  • Yeşillikleri de iyice yıkayıp kurutmak lazım. Sebze kurutucu kullanabiliriz. Veya iyice suyunu sallayarak alabiliriz. Daha sonra kese kağıdının içine yerleştirip ağzı açık bir şekilde dik olarak yerleştiriyoruz.

Meyvelerin Uzun Süre Bozulmaması İçin Ne Yapılabilir 2

Bu şekilde sebze ve meyvelerimiz dolabın içinde dada uzun süre kalacaktır. İsterseniz sebze ve meyvelerinizi yıkamayabilirsiniz. O önerimiz kullanım açısından sizlere rahatlık sağlamak içindir. Ama marketten ve pazardan aldığınız ürünleri yıkamadan koyacaksanız dışarıda nemini almanız kurutmanız gerekmektedir.

Meyvelerin Uzun Süre Bozulmaması İçin Ne Yapılabilir 1

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler