Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kuzunun En Güzel Yeri Neresidir?

Küçük baş kurban keseceklerin çok işine yarayacak bir konu ile karşınızdayız. Kurban Bayramı sebebiyle bu hafta ki konularımızı ona göre seçmeye çalıştık. Etleri hazırlarken çok işinize yarayacak kuzunun en güzel yeri neresi konulu bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Rastgele parçalamak yerine lüks lokantalarda sunulan etlere benzer şekilde etlerinizi hazırlayacaksınız. Şimdiye kadar etleri nasıl hazırladınız bilmiyorum ama ben bu şekilde hazırlamadım. Bu sene böyle hazırlamayı düşünüyorum.

Kuzu Etinin En Lezzetli Şekilde Hazırlanması

En yumuşak et neresi, en lezzetli et nasıl pişirilir, hepsi bu videoda. Koyun etinin bölümlerini öğrenecek, uygun şekilde hazırlamasını ve pişirmesini öğreneceksiniz. Haşlama yapılacak yerden kızartma yapılamayacağını, hangi et ile şiş yapılacağını göreceksiniz.

Koyun etinin en lezzetli yeri neresidir? Lezzet konusu her kişiye göre değişebilir, bu videoda anlatılmak istenen etin yumuşaklığı. Yağlı et sevmeyenler olduğu gibi yumuşak eti tercih etmeyenlerde olabilir. Kuzuda olduğu gibi aynı bölümler dana etinde de yumuşak kısımlar. Dana etini hazırlarken de bunu gözerdı etmeyin. Gösterilen bölgelerdeki etler her hayvanda yumuşak  ve lezzetli kısımlardır.

Kuzu küşleme hayvanın neresi onu öğrenmek ister misiniz. Sırtın iç kısmında omurilik etrafındaki ince uzun kısıma küşleme deniyor. Kuzu etinin en yumuşak en lezzetli yerlerinden birisi. Özenle pişirip hazırladıktan sonra afiyetle yiyiniz. Kolay gelsin.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler