Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sarımsakla Orkide Nasıl Çoğaltılır?

Bu yöntemle orkidelerden birçok yeni orkide üreteceksiniz. Yeni orkideler büyüyecek. Renk renk çiçek açacak. Orkide çoğaltma yöntemlerinden yepyeni bir teknik daha. Bu kez sarımsak kullanıyoruz. Daha önce farklı yöntemlerle orkide çoğaltmadan bahsetmiştik. Çiçekleri çoğaltmak için farklı yöntemler kullanıyoruz. Muzda, domateste, soğanda orkide çoğaltıyoruz. Mesela ilginç yöntemlerden biri kuru soğanda çiçek çoğaltma. Detaylarına kuru soğanla orkide nasıl çoğaltılır içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Suyla orkide kökleri nasıl canlandırılır ilginizi çekecek diğer içeriklerden. Son önereceğimiz içerik ise çürüyen orkideleri iyileştiren mucize olacak. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi sarımsakla orkide nasıl çoğaltılır öğrenelim.

Sarımsakla Orkide Nasıl Çoğaltılır? 3

Sarımsakla Orkide Çoğaltma

Mutfakta her yemekte kullandığımız sarımsakları şimdi çiçek çoğaltmada kullanacağız. Et yemeklerine, sebze yemeklerine çok yakışır. Tek başına bıçak değmeden sarımsağı soyup yuttuğumuzda bağışıklığımızı güçlendirir. Doğal antibiyotik olan sarımsağı bugün çiçek çoğaltmak için kullanacağız. Hazırsanız sarımsakla orkide nasıl çoğaltılır öğrenelim.

Sarımsakla Orkide Nasıl Çoğaltılır?

Sarımsakları kabukları ile birlikte kullanıyoruz. Sarımsak dişlerini kabuklarıyla doğrayalım. Çünkü kabuklarında da orkideler için gerekli vitaminler var. Sarımsakları kabuklarıyla birlikte 300 ml lik şişenin içine koyalım. Üzerini alabildiği kadar su ekleyelim. Daha sonra bu karışımı 30 dakika bekletelim. Su beklerden ana orkide çiçek dallarını keserek hazırlayalım. Yan dalları kullanmıyoruz. Onlar köklenmek için güçlü olmayacaktır. Keseceğimiz dal canlı ve sağlıklı olacak. Kestiğimiz dalları 30 dakikada sarımsaklı suda bekletiyoruz.

Sarımsakla Orkide Nasıl Çoğaltılır? 1

Sarımsakla Orkide Nasıl Çoğaltılır? 1

Sarımsakla Orkide Nasıl Çoğaltılır? 4

Sarımsakla Orkide Nasıl Çoğaltılır? 7

Sarımsakla Orkide Nasıl Çoğaltılır? 4

Tabi bu işlemleri yaparken sabırlı olmak gerekiyor. Orkidenin tam olarak büyümesi 7 -8 ayı bulabilir. Tabi daldan keiki çıkmama ihtimali de var. Bunu da unutmamak gerekir. Son olarak videoya geçelim ve sarımsakla orkide nasıl çoğaltılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler