Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dar Gelen Ayakkabılar Nasıl Genişletilir?

Yeni aldığımız ayakkabıların ayağımızı sıkması, vurması çok can sıkıcı bir durum. Severek çok beğenerek aldığımız ayakkabıları sıkdığı için bazen giymekten vazgeçeriz. Belki bu yöntemi daha önce duyanlarınız hatta deneyenleriniz bile olmuştur. Dar gelen ayakkabıyı genişletmek aslında çok kolay. Biraz su ve buzdolabına ihtiyacımız olacak.

Daha önce sizlerle paylaştığımız pratik bilgilere de göz atabilirsiniz. Yine sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz ayakkabı gıcırtısı nasıl geçer hakkında bir yazı bulacaksınız. Okumadan geçmeyin.

Dar Gelen ve Sıkan Ayakkabı Evde Nasıl Genişler ?

Dar Gelen Ayakkabılar Nasıl Genişletilir ?

Dar gelen ayakkabıyı genişletmek için kilitli buzdolabı poşetinin içine yarısına kadar su dolduralım. İçinden havayı iyice aldığımızdan ve ağzının iyi kapandığından emin olalım.

Dar Gelen Ayakkabılar Nasıl Genişletilir ? 1

Daha sonra doldurduğumuz bu suları ayakkabının içine yerleştirelim. Yerleştirdikten sonra herhangi bir su sızıntısı olmadığını dikkat edelim.

Dar Gelen Ayakkabılar Nasıl Genişletilir ? 2

Bu şekilde hazırladığımız ayakkabıları buzdolabının dondurucu kısmına yerleştirelim. Bir gece iyice donması için ayakkabıları dondurucuda tutalım. İsterseniz ayakkabıları dondurucuya koymadan önce plastik poşet içine yerleştirip koyabilirsiniz.

Dar Gelen Ayakkabılar Nasıl Genişletilir ? 3

Daha sonra ayakkabıların içindeki buz donduktan sonra dondurucudan alalım. Ve içinden çıkartalım. Yaptığınız bu işlemi çok yararlı bulacaksınız ve ayağınızı artık sıkmayacak ve vurmayacak.

Dar Gelen Ayakkabılar Nasıl Genişletilir ? 4

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler