Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Dalından Orkide Nasıl Çoğaltılır?

Dalında çiçekleri solmuş, ölmüş orkidelerden yepyeni orkideler yetiştireceğiz. Bugünkü konumuz çiçek dalından orkide nasıl çoğaltılır. Adım adım videodan hepsini izleyecek daha sonra dallardan yeni orkideler üreteceğiz. Orkide evimizi süsleyen nadide güzellikte çiçeklerden. Bakımı kolay olmasına karşın çiçeklerini döktüğünde tekrar açtırmak oldukça zor gibi. Evimde bulunan orkideler neredeyse 2 – 3 senedir çiçeksiz. Bu konuda birçok şey denedim ama olmadı. Eğer sizin de önerileriniz varsa dinlemek denemek isterim.

Çiçek Dalından Orkide Nasıl Çoğaltılır?

Daha önce orkideler için çeşitli pratik fikirlerden bahsetmiştik. Evde orkide besini yapmıştık. Çürüyen orkideleri iyileştiren mucizelerden bahsettik. Sarımsakla orkide nasıl çoğaltılır bahsettiğimiz diğer konular arasında. 10 günde orkide kurtarma ve orkide çoğaltmadan bahsettik. Orkide bakımı hakkında daha fazla bilgi için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi çiçek dalından orkide nasıl çoğaltılır öğrenelim.

Çiçek Dalından Orkide Çoğaltma

Tropik ormanlarda ağaç gövdesinde yaşayan orkideleri çok beğenen insanlar onu yetiştirmek için evlerine getirdiler. Güneydoğu Asya, Avustralya’dan gelir. Kayaya veya ağaç gövdesine tutunarak yaşarlar. Orkidelerin büyüme hızı ise oldukça yavaştır. Şartlar uygun olduğunda orkide yaprakları çıkmaya devam eder. 4. yaprağa geldiğinde çiçek açmaya başlayabilir. Yavaş büyüdüğü için bizler yetiştirmenin ve bakımının zor olduğunu düşünüyoruz.

Kırılan orkide dalına ne yapılmalı, çiçekleri kuruyan orkide dalına ne yapılmalı anlatan güzel bir video. 1 daldan birçok çiçek elde ediyoruz. İlk olarak çiçek dalını alıyoruz. Daha sonra steril keskin bir bıçakla dalları boğumlar arada kalacak şekilde kesiyoruz.

Çiçek Dalından Orkide Nasıl Çoğaltılır? 1

Çiçek Dalından Orkide Nasıl Çoğaltılır? 2

Çiçek Dalından Orkide Nasıl Çoğaltılır? 4

Çiçek Dalından Orkide Nasıl Çoğaltılır? 3

Hazırsanız anlatıma geçip çiçek dalından orkide nasıl çoğaltılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler