Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

10 Günde Orkide Kurtarma ve Orkide Çoğaltma

Bulaşık süngeri ile orkide kurtarıyoruz. Evet yanlış duymadınız bulaşık süngeri kullanarak orkide kurtarma operasyonunu gerçekleştiriyoruz. Patatesle orkide çoğaltma işlemini gerçekleştiriyoruz. 1 tane orkidemiz varken bir bakıyoruz patatesle bir sürü orkidemiz olmuş. Peki muzla orkide kurtaracağınızı biliyor muydunuz. Birazdan muzla orkide nasıl kurtarılır, bulaşık süngeri ile orkide nasıl kurtarılır birazdan detaylarıyla öğreneceğiz. En güzel orkidelerimizi solmuş, ölmeye yakın orkideleri kurtarıp pratik yöntemlerle yeniden canlanmasını sağlayacağız. Orkideyi yapraktan çoğaltma, çiçeklerini dökmüş orkide dalından orkide çoğaltma nasıl yapılır birazdan tüm detaylarıyla öğreneceğiz. Merak ettiniz değil mi. İlk olarak daha önce değindiğimiz orkide ile ilgili bilgilere değinelim.

10 Günde Orkide Kurtarma ve Orkide Çoğaltma 12

Kökleri çürüyen, yaprakları kuruyan orkidelerinizi kurtarmak için daha önce su kullanarak kurtarabileceğimizden bahsetmiştik. Suyla orkide kökleri nasıl canlandırılır tüm detaylarıyla anlatmıştık. O yöntemi de deneyebilirsiniz. En önemli konulardan birisi ise orkide saksı ve toprak değişimi. Yine zarif çiçek orkide bakımında bahsettiğimiz konular arasında. Dekoratif saksılar kullanmak isterseniz yine orkide saksısı paylaştığımız kendin yap projelerinden. Orkide nasıl bakılır paylaştığımız pratik bilgiler arasında. Şimdi ise çok değişik yöntemlerle 10 günde orkide kurtarma ve orkide çoğaltma nasıl yapılır öğrenelim.

Orkide Çoğaltma ve Kurtarma Yöntemleri

Sünger, muz, patates, kömür gibi malzemeleri kullanarak orkidelerimizi hem kurtarıp hem de çoğaltacağız. Daha önce orkide bakımı, saksı değişimi, toprak değişimi gibi bilgilere yer vermiştik. Bugün çürümeye yüz tutmuş orkideleri, kuruyan orkideleri kurtarıyoruz. Bazen yaprağını bazen çiçek dalını kullanıyoruz. Çok değişik ve daha önce görmediğimiz yöntemler videoda yer alıyor.

İlk olarak renk renk açmış orkide modellerine göz atalım.

Artık orkideler çürüyor, kuruyor, bitlendi diye üzülmeyin.  Çözümü basit.

10 Günde Orkide Kurtarma ve Orkide Çoğaltma 1

10 Günde Orkide Kurtarma ve Orkide Çoğaltma 2

10 Günde Orkide Kurtarma ve Orkide Çoğaltma 6

Hemen videoya geçip 10 günde orkide kurtarma ve orkide çoğaltma yöntemlerini deneyin. Hepsi denemeye değer fikirler.

 

 

 

 

Benzer İçerikler
4 thoughts on “10 Günde Orkide Kurtarma ve Orkide Çoğaltma”
  1. antun požeglić dedi ki:

    jako dobro

  2. Grace Torres dedi ki:

    El video lamentablemente no está disponible

  3. Lele Zulu dedi ki:

    Thank you for sharing. I love Orchids and will share with other Orchid lovers.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler