Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ocaktan Erimiş Plastik Nasıl Çıkartılır?

İşimizi kolaylaştıracak, zamandan kazandıracak pratik fikirlerle devam ediyoruz. Eğer ocağınızın üzerinde plastik eridi ve nasıl çıkaracağınızı bilmiyorsanız tam yerine geldiniz. Bugünkü konumuz ocaktan erimiş plastik nasıl çıkartılır olacak. Eyvah ocağa plastik yapıştı ne yapmalıyım diyorsanız birazdan paylaşacağımız adımları takip ederek bu dertten kurtulabilirsiniz. Erimiş plastik yanığından kolay yöntemlerle kurtulacağız. Ama öncesinde temizlik tüyolarından birkaç fikre değinelim. Kararan ocak nasıl parlatılır diye düşünüyorsanız üzülmeyin. Karbonat ve limon mucizesi ile bu dertten kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Detaylar önceki yazılarda. Yağ lekeleri ile dolu ocak nasıl temizlenir yine paylaştığımız konular arasında. Tabi zorlanmamak için düzenli olarak ocak, fırın gibi eşyalarımızı temizlemeliyiz. Ve son olarak hayat kolaylaştıracak 11 temizlik tüyolarından bahsedelim ve erimiş plastik derdinden nasıl kurtuluruz öğrenelim.

Ocağa Yapışan Plastik Nasıl Çıkar?

Diyelim ki yanlışlıkla ocağınızın yakınında poşet, plastik var ve sıcakla temas etti ocağın üzerine eridi. Erimiş plastik lekesini görünce canınız sıkılmaya başladı. Gerildik. Ocağımızı mahvettiğimizi düşündük. Ama üzülmek yok, çıkmayacak diye korkmak yok, eyvah diye endişelenmek yok. Ocaktan erimiş plastik nasıl çıkartılır çözümü burada.

Ocaktan Erimiş Plastik Nasıl Çıkartılır? 4

Cam ocakta erimiş plastik lekesi var. İlk olarak ocağımızın tamamen soğumasını, lekenin soğumasını bekliyoruz. Ardından lekenin üzerine karbonat döküyoruz.

Ocaktan Erimiş Plastik Nasıl Çıkartılır?

Karbonatın üzerine beyaz sirkeyi fısfısla sıkıyoruz. Lekeyi süngerle ovmaya başlayalım. Ocağımızı ovalarken çizmemeye özen gösterelim.

Ocaktan Erimiş Plastik Nasıl Çıkartılır? 1

Son olarak karbonatları temiz bir bezle temizleyelim.

Ocaktan Erimiş Plastik Nasıl Çıkartılır? 2

Ocağımız tertemiz oldu. İlk günkü gibi pırıl pırıl.

Ocaktan Erimiş Plastik Nasıl Çıkartılır? 3

Kaynak : https://www.hometalk.com/diy/clean/ovens/how-to-remove-melted-plastic-from-your-stovetop-9363806

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler