Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

44 Değişik Eski Lastik Geri Dönüşüm Fikirleri

Araba lastikleri geri dönüşüm fikirleri olarak hayatımıza girdi. Eski lastiklerden neler yapılabilir hep birlikte inceleyelim. Lastikler üzerinde birçok çalışma yaparak tekrar günlük hayatımızda kullanabiliyoruz. En güzel örneklerini sizin için derledik bugün. Araba lastiğinden sehpa, araba lastiğinden saksı, araba lastiğinden koltuk, araba lastiğinden bahçe dekorunda kullanabilirsiniz. Araba lastiğini istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Araba lastiği neyle boyanır diye sorarsanız akrilik boyalar, yağlı boyalar, plastik boyalar , sprey boyalar ile boyayabilirsiniz.

Araba lastiğinden neler yapılır sorusuna en güzel örnekler burada. Aynalar, tahterevalliler, merdivenler, sehpalar, koltuklar , salıncaklar…. Ve yeniden hayata dönüşe işlevsel örnekler. Daha önce bazı modellerin paylaşımında bulunmuştuk. Galeride bulunan birçok ürünü resme bakarak sizde yapabilirsiniz. Salıncaklar, tahterevalliler, saksılar eğer eviniz bahçeli ise hiç düşünmeyin yapın. Çocuklarınız salıncaklara bayılacak. Birlikte renk renk boyayabilirsiniz.

Araba Lastiğinden Dekorasyon Fikirleri

Sizler için netten derlediğimiz araba lastiğinden yapılan eşyalar ile ilgili çok güzel fikirler hazırladık. Evinizin iç dekorunda kullanabileceğiniz ürünler de mevcut. Dış mekanda kullanacağınız ürünlerde. Geniş balkonlara, teraslara sahipseniz koltuklardan, saksılardan yapabilirsiniz. Bahçeli bir evde oturuyorsanız salıncaklar, tahterevalliler, kum havuzları size göre. Birçok ürün yapabilirsiniz. Şemsiyelikler mesela. Gazetelikler yapabilirsiniz.

Sizin evinize uygun tasarım ürünleri tercih edebilirsiniz. Yapılışı da kolay ürünler. Yapacağınız ürüne uygun şekilde keserek şekil veriyorsunuz,  boyuyorsunuz. Saksı, puf yapacaksanız boyayabilirsiniz veya etrafını kalın halat ile sarabilirsiniz. Zevkinize uygun ürünler ortaya çıkartabilirsiniz. İşte size fikir verecek lastikten yapılmış dekorasyon fikirleri. Sizlerde yaptığınız geri dönüşüm fikirlerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.designrulz.com/product-design/2012/12/20-ideas-of-how-to-reuse-and-recycle-old-tires/

Benzer İçerikler
One thought on “44 Değişik Eski Lastik Geri Dönüşüm Fikirleri”
  1. Sevgi Çalış dedi ki:

    Harika fikirler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler