Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Buğday Başağı Süsleme

Değişik bir dekorasyon fikri hazırladık. Buğday başağı süsleme. Kuru çiçek modellerini dekorasyonda çok kullanıyoruz. Kuru çiçeklerden gelin buketi, kuru çiçeklerden dekorasyon, duvar süsleri, buketler, yaka çiçekleri yapıyoruz. Bugün sofralarımızı süsleyecek buğday başağından oldukça kolay dekorasyon fikri hazırladık. Kuru çiçek buketi yapımı için başakların yanına farklı çiçeklerde kullanabilirsiniz. Lavantalar ile dekora edebilirsiniz. Dekorasyon çalışmalarınızda kuru çiçeklerden de faydalanabilirsiniz. Banyo süsleri modellerinde de kuru çiçekleri kullanabilirsiniz. Uygun bir yere vazo içinde kuru çiçek buketi yapabilirsiniz. Buğday başağı süslemek için kullanacağımız malzemelerde hepimizin evinde var. Yoksa bile çok rahat bir şekilde bulabiliriz.

Buğday Başağı Dekorasyon

Bu basit ve kolay bir proje. Yemek sofralarınıza, davetlerinize renk katmak isterseniz birazdan paylaşacağımız buğday başağı süsleme örneğini yapabilirsiniz. Saplarını daha kısa tutarak ve arkasına bir magnet yapıştırarak buzdolabı süsü yapımı olarak da kullanabilirsiniz. Yemek davetlerinde sizden hatıra olarak misafirlerinize hediye edebilirsiniz.

Buğday başağı süsleme için kuru buğday başaklarına ve nakış ipliklerine ihtiyacımız olacak. Unutmayalım birde makas gerekli olacak. Öncelikle buğday başaklarının saplarını aynı hizada olacak şekilde keselim. Birkaç dal buğday başaklarını alalım. Tanelerin 1 – 2 parmak altından ipleri düğüm yapıp sarmaya başlayalım.

Buğday Başağı Süsleme 4

Buğday Başağı Süsleme 5

Buğday Başağı Süsleme 6

Buğday Başağı Süsleme 11

Buğday Başağı Süsleme 8

 Tüm işlemler bu kadar. Artık başaklarımızı istediğimiz gibi kullanabiliriz. Renk renk başaklarımız hazır. İsterseniz başakları iplerle uyumlu renklerde veya aynı renklerde boyayabilirsiniz.

Buğday Başağı Süsleme

 Buğday Başağı Süsleme 2

Buğday Başağı Süsleme 12

Buğday Başağı Süsleme 10

Buğday Başağı Süsleme 8

Buğday Başağı Süsleme 7

Kaynak : https://inspiredbycharm.com/diy-color-wrapped-wheat/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler