Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kütük Sehpa Yapımı

Memleketten kütük getirdim kütük hazır, ayakları sipariş verip hemen yapmaya başlayacağım. Kütük sehpa yapımı adım adım resimlerle anlattığımız çok güzel bir örnek. Firkete ayak olarak nette güvendiğiniz yerlerden sipariş verebilirsiniz. Birçok rengi mevcut. Ve yine birçok boyda ayaklar mevcut. İstediğiniz boylarda alıp elinizde kütükte varsa kütük sehpa modellerini yapabilirsiniz. İlerleyen günlerde sizlere kütüklerle yapılmış çok güzel modellerden oluşan bir galeri hazırlayacağız. Beğendiğiniz çalışmaları evde kendiniz yapabilirsiniz. Yapıştırıcılar, silikonlar, tutkallar, matkaplarla ayakları monte edebilirsiniz. Kütük sehpa yapımı ev dekorasyonunuzda kullanacağınız çok güzel şu günlerde çok popüler olan modellerden. Kütükten sehpa yapılışı için yine doğal kuru ağaç dalları kullanabilirsiniz. 3 kolu olan çatal ağaç dalları ayak olarak kullanılabilir. Kütük zigon sehpa yapımında daha önce bakır borular kullanarak bir çalışma yapmıştık. Kütükten sadece sehpa yapmıyoruz. Saksılar, mumluklar yapıyoruz. Eğer saksı yapmak isterseniz kütük sehpa nasıl yapılır önceki yazılarımızdan bulabilirsiniz.

Kütük Sehpa Nasıl Yapılır?

Kütük sehpa yapımı için isminden anlaşılacağı gibi doğal ağaç gövdelerinden parçalar kesiyoruz. Bendeki armut ağacı. Kütük sehpa çatlamasını önlemek için kuru ağaç kullanalım. İyice kurumuş ağaç olursa çatlamalar olmayacaktır. Birazdan bahsedeceğimiz yöntemle de çatlamalar bir nebze olsun engellenmiş olur. Sıkı ağaçlardan yapabilirsiniz. Ayak olarak metal ayaklar kullanıyoruz. Demiri U şeklinde bükerek ayak yapabilirsiniz. Kütük sehpa ayağı firkete ayak olarak yazdığınızda nete birçok model çıkıyor. Fiyatları da uygun. Onlardan alabilirsiniz.

Önce ağaç gövdesinden bir parça kesiyoruz. Daha sonra bu parçayı fırında 60 – 65 derecede 2 saat kurutuyoruz.

Kütük Sehpa Yapımı

Şimdi ağaç parçasını zımparalıyoruz.

Kütük Sehpa Yapımı 1

Şimdi aşağıdaki adımları takip ederek ayakları takalım. Tabi isterseniz vernikleme işlemi de yapabilirsiniz. Daha sonra ayakları takabilirsiniz.

Kütük Sehpa Yapımı 2

Kütük Sehpa Yapımı 3

Kütük Sehpa Yapımı 6

Kütük Sehpa Yapımı 5

Kütük Sehpa Yapımı 4

Sehpa için uygulanacak adımlar bu kadar. Şimdi son halini görelim.

Kütük Sehpa Yapımı 8

Kütük Sehpa Yapımı 9

Kütük Sehpa Yapımı 7

Kaynak : https://kippiathome.com/live-edge-tables-diy/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler