Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kütük Saksı Nasıl Yapılır?

Son zamanların modası olan kütük saksı nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Köyüzünden, ormanlardan, çevrenizden bulduğunuz kütükleri saksı yapımında kullanabilirsiniz. Kuru kütüklerden saksı yapmak daha doğru olacaktır. Yaş kütükler kurudukça çatlama yapıyor. Yada kütüğü çatlamasın diye hemen verniklemek yada yağlamak gerekiyormuş. Bu bilgiyi denemedim henüz. Eğer kütüklerin çatlamaması için bildiğiniz bir teknik varsa onları kullanabilirsiniz. Kütükleri kalınlık ve inceliklerine göre saksı olarak, kütük mumluk olarak kullanabilirsiniz. Kütükten sehpa yapılışı olarak kullanabilirsiniz. Ağaç kütüğünde teraryum çalışmaları da çok güzel oluyor. Beğendiğiniz succulentler ile kaktüslerle ağaç kütüklerini saksı olarak kullanabilirsiniz. Ev, balkon, teras ve bahçelerinizde dekor amaçlı kullanabilirsiniz. Ağaç kütüklerini sadece saksı, mumluk olarak değil çocuklarımıza oyuncak yapmak içinde kullanıyoruz. Ağaç dallarından ahşap blok yapımı çocukların hayal gücünü geliştirecek el yapımı bir oyuncak.

Kütük Saksı Yapılışı

Kütük saksı yapılışında eşinizden yardım alabilirsiniz. Bittiğinde sonuç çok güzel olacak. Kütük saksıya önce istediğiniz boyutlarda ağaç ayarlayarak başlıyoruz. Kütüğü keserken rahat hareket edebilmek için kütükten daha uzun ve geniş tahtaya monte edebilirsiniz. Daha sonra kütüğün hangi bölümünü açmak istiyorsanız o kısmı işaretleyerek saksı yapılışına başlayabilirsiniz.

Alanı işaretledikten sonra oymaya başlayalım.

Kütük Saksı Nasıl Yapılır? 1

Kütük Saksı Nasıl Yapılır?

Kütük Saksı Nasıl Yapılır? 3

Kütük Saksı Nasıl Yapılır? 2

İç kısmını, kestiğimiz alanları zımpara yapalım. Daha sonra çiçeklerimizi saksımıza dikmeye başlayalım.

Kütük Saksı Nasıl Yapılır? 4

Kütük Saksı Nasıl Yapılır? 5

Kütük Saksı Nasıl Yapılır? 6

Bu tarz çalışmaları çok beğeniyorum. Ve yapmak istiyorum. Köye gittiğimde kuru kütük parası bulup aldığım çiçekleri dikmek istiyorum. Sizde yaptığınız çalışmaları bizlere gönderebilirsiniz. İşte kütük saksı nasıl yapılır detayları inceledik. Şimdi evimizin istediğimiz köşesinde kullanabiliriz.

Kütük Saksı Nasıl Yapılır? 8

Kütük Saksı Nasıl Yapılır? 7

Kaynak : familyhandyman

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Kütük Saksı Nasıl Yapılır?”
  1. HİKMET TAŞÇI dedi ki:

    ÇOK GÜZEL VE ANLAŞILIR OLARAK GÖSTERMİŞSİNİZ TEŞEKKÜRLER.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler