Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Atık Malzemelerden Tasarımlar

Hepimizin evinde atık malzemelerden bir eşya bulunur. Kimini geri dönüşüm  olarak atıyoruz kimini değerlendiriyoruz. Bugün atık malzemeleri değerlendirmek için güzel fikirler hazırladık. Atmıyoruz, değerlendiriyoruz. Tuvalet kağıt rulolarından, plastik şişelerden, peynir kutulardan, konserve kutularından harika çalışmalar yapıyoruz. Plastik kasaları değerlendiriyoruz. Okul öncesi etkinliklerde kullanıyoruz. Ev dekorasyonunda kullanacağımız çalışmalar yapıyoruz. Örneğin plastik kasadan neler yapılır projelerde çok güzel fikirler yer alıyorlar. Teneke kutularından, peynir kutularından boyayarak, dekupaj teknikleriyle kendin yap saksı fikirleri yapıyoruz. Atık malzemelerden kalemlik yapımı çok hoşumuza gedecek çok amaçlı kutulardan. Çocuklarla birlikte atık malzemelerden müzik aleti yapabiliriz. En güzel örneği ise evde müzik aleti nasıl yapılırdan ulaşabilirsiniz. Atık malzemeden yapılacaklar kolay şeyler çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Örneğin tuvalet kağıtlarından takı askısı yapıyoruz. Çeşitli kutuları boyayarak ekmek sepetleri, havlu sepetleri, saksılar kalemlikler yapıyoruz. Şimdi biraz atık malzeme çalışmalarına göz atalım.

Atık Malzemelerden Geri Dönüşüm

İlk olarak güzel bir takı askısı yaparak işe başlıyoruz. Nasıl yapıldığını videodan izliyoruz. Sonrasında ise atık malzemelerden birçok fikirle yapılmış örneklere göz atıyoruz. Eski bir klavyeyi bile kullanarak çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Kalemlikler, anahtarlıklar yapıyoruz. Araba lastiklerini değerlendirerek saksılar, oyun parkları yapıyoruz. Karton kutulardan oyun parkurları yapıyoruz. Eski kasetleri bile değerlendiriyoruz. 

Şimdi en güzel en yeni daha önce görülmemiş atık malzemelerden tasarımlara göz atalım. Önce videoyu izleyelim. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler