Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kütük Zigon Sehpa Yapımı

Kütükleri ev dekorasyonunda birçok yerde kullanıyoruz artık. Kütük sunum tabakları, kütük mumluklar, kütük saksılar, kütük sehpa modelleri gibi. Bizde bugün kolayca yapacağınız kütük zigon sehpa yapımı hazırladık. Malzemeleri etrafınızdan kolayca bulabilirsiniz. Kütükleri memleketinize gittiğinizde istediğiniz kalınlıklarda ve çaplarda kurumuş ağaç gövdelerinden elde edebilirsiniz. Ağacın dallarından keserek dilerseniz sehpanın ayaklarını yapabilirsiniz. Ağaç dalları ile yapılmış, yapılışını paylaştığımız kütük sehpa yapılışını önceki tariflerimizden bulabilirsiniz. Kütük sehpaları balkonda, terasta, bahçede, yatak odasında, hobi odasında gibi birçok yerde kullanabilirsiniz. Benim memleketimde ağaç bol olduğu için biz bahçede hem tabure olarak kullanıyoruz hemde sehpa olarak. Ahşap kütüklerden doğal oyuncaklar da çok popüler. Bende kızım için yapmayı düşünüyorum mesela. Üç boyutlu ağaç yapımı okul öncesi çocuklar için hayal dünyalarını genişletecek çok güzel bir oyuncak. Yine çocuklarınız için ağaç dallarından ahşap blok yapımı yapabilirsiniz. Kütükleri bunun gibi birçok ürün yapımında kullanabilirsiniz. Kütük sunum tepsileri yapabilirsiniz. Hobi dünyasına ait daha fazla paylaşım için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

El Yapımı Sehpa

Evinizin her köşesinde kullanacağınız kütük zigon sehpa yapımı var sırada. Sehpa yapımında kullanılan malzemeler ile hemen modelimizin yapılışına geçelim.

  • İstediğiniz çap ve kalınlıkta kütük
  • Bakır boru
  • Vida
  • Tornavida

Malzemelerimiz hazır.

Kütük Zigon Sehpa Yapımı

Şimdi nasıl yapıldığını adım adım fotoğraflarla görelim. Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmında bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

Kütük Zigon Sehpa Yapımı 3

Kütük Zigon Sehpa Yapımı 4

Kütük Zigon Sehpa Yapımı 5

Ve sehpa hazır. Ayak kısımlarında istediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz.

Kütük Zigon Sehpa Yapımı 1

Kütük Zigon Sehpa Yapımı 6

Kütük Zigon Sehpa Yapımı 2

Kaynak : http://fallfordiy.com/blog/2014/06/17/diy-copper-pipe-and-wood-slice-side-table/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler