Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hırkadan Tabure Nasıl Yapılır?

Şahane bir geri dönüşüm projesi, kendin yap fikri daha. Giymediğimiz kazaklardan, hırkalardan yapılmış bir proje. Eski kazak değerlendirme modelleri arıyorsanız bu örnek muhteşem olmuş. Hemen denenebilecek bir örnek. Yapılışı da kolay. Dokuma şeklinde yumuşacık bir tabure kılıfı yapıyoruz. Daha önce de farklı modellerde tabura kılıflarına değinmiştik. Peluş kumaşla tabure kılıfı dikmiştik. Tabure yapımı kendin yap projesinden detaylara ulaşabilirsiniz. Tunus işi ile tabure kılıfı örebilirsiniz. İstediğiniz boyutlarda tunus işi tabure kılıfı nasıl yapılır önceki yazılardan detaylara ulaşabilirsiniz. Örgü tabure kılıfı yapılışı birazdan paylaşacağımız modele benziyor. Yeni modelin örgü ile yapılmış hali. Daha fazla tarif için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi hırkadan tabure nasıl yapılır ona geçme vakti.

Dekoratif Tabure Yenileme Hırka ile

Kazak değerlendirme, hırkaları, trikoları değerlendirme projesi hazırladık. Makasla kazak kesmekten korkmayın. Birazdan paylaşacağımız adımları takip ederek taburelerinizi yapabilirsiniz. Aslında kılıf değil bir yenileme projesi, yeniden tabure yapma projesi diyebiliriz.

  • Malzeme listesi ile hırkadan tabure nasıl yapılır başlayalım.
  • Eski, kullanılmayan tabure ( yenilemek istediğiniz tabure)
  • Kullanmadığınız bir hırka, kazak
  • Döşemelik zımba ( 4 – 14 mm)
  • Makas
  • Hırka ile uyumlu renkte iplik
  • Kapitone elyaf

Hırkadan Tabure Nasıl Yapılır?

Hırkadan Tabure Kılıfı Nasıl Yapılır? 5

Bodrumda atıl duran, kullanılmayan, üzeri eskiyen, döşemesi bozulan tabureleri yeniliyoruz. 2. bir hayat veriyoruz taburelere. Kullanacağımız kazak yeterli uzunlukta, miktarda olmalıdır. Hırka varsa onları kullanmak daha doğru olur. Yada kazaklardan renkli yapabilirsiniz.

Hırkaları 8 – 10 cm genişliğinde 40 cm uzunluğunda şeritler halinde kesiyoruz. Tabu bu ölçüler taburenin boyutlarına bağlıdır. Modeldeki tabure 34 cm çapında. Şeritlerin içine elyaftan koyalım ve aynı renk iple dikelim.

Hırkadan Tabure Kılıfı Nasıl Yapılır? 2

Hırkadan Tabure Kılıfı Nasıl Yapılır? 3

Bu tabure için 14 tane şerit hazırlandı. Şeritler hazırlandıktan sonra tabureyi ters çevirelim ve zımba ile tutturalım.

Hırkadan Tabure Kılıfı Nasıl Yapılır?

Şeritleri dokuma tezgahında ip geçirir gibi bir alttan bir üstten geçiriyoruz.

Hırkadan Tabure Kılıfı Nasıl Yapılır? 4

Hırkadan Tabure Kılıfı Nasıl Yapılır? 6

Tabure çok güzel oldu. Çok güzel bir fikir. Çok güzel bir proje. Sizde taburelerinizi yenilemek için böyle bir fikri kullanabilirsiniz. Kalan parçalarla da güzel bir saksı kılıfı yapabilirsiniz.

Hırkadan Tabure Kılıfı Nasıl Yapılır? 1

Kaynak : https://www.leroymerlin.pl/inspiracje/stolek-modnie-odziany,e3450,l2726.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler