Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İsimli Led Işıklı Gece Lambası Nasıl Yapılır?

Yine çok güzel bir fikir ile karşınızdayız. İsimli led ışıklı pano yapıyoruz. Daha önce Derya Baykal‘ın programında Nihan Dayıgil bir benzerini yapmıştı. Deryanın Dünyasını takip edenler görmüşlerdir. Bizde bir benzeri olarak led ışıklı pano nasıl yapılır onu göstereceğiz. Hem de sevdiklerimizin isimli led ışık panosu olacak üzerinde. Kızlarınızın, oğullarınızın odasına yapabilirsiniz. Harika olacaktır. Kendi ve eşinizin baş harflerini yaparak kendi odanızda kullanabilirsiniz.

Led Işıklı Gece Lambası Yapılışı

Malzemeler

  • Kanvas tablo
  • Led ışık
  • Tığ
  • Şablon
  • İsim kalıbı
  • Bant
  • Boya

Led Işıklı Gece Lambası Nasıl Yapılır ? 4

Çok basit bir şekilde fazla zamanınızı almadan yapacağınız bir gece lambası modellerinden olacak. Bir kağıt üzerine isimde bulunan harflerden bir dıy stencil şablon yapılışı hazırlayalım. Harflerden oluşan hazır şablonunuz varsa kullanabilirsiniz. Hazırladığımız harfleri düzenli bir şekilde kanvas tablonun üzerine bantla tutturalım. Daha önce kanvas tablo ile güzel bir çalışma hazırlamıştık. Göz atmak isterseniz dıy fotoğraflı kanvas tablo yapılışı projesine göz atabilirsiniz.

Led Işıklı Gece Lambası Nasıl Yapılır ? 1

Harflerin içini boya ile boyayalım. Sprey boya kullanabilirsiniz. Özel kalemler var onlardan kullanabilirsiniz. Akrilik boya kullanabilirsiniz. Boyama işlemini bitirelim ve kurumasını bekleyelim.

Led Işıklı Gece Lambası Nasıl Yapılır ? 3

Boya kuruduktan sonra bir tığ , şiş veya sivri uçlu birşeyle resimdeki gibi delikler açalım. Işık olmasını istediğiniz yerlere kalem ile işaret koyup bu şekilde delme işlemine geçip çalışabilirsiniz. Deliğin led ışıkların sığacağı büyüklükte olması yeterli olacaktır.

Led Işıklı Gece Lambası Nasıl Yapılır ? 2

Son olarak hazırladığınız yuvalara led ışıkları yerleştirin. Bu şekilde tablo tamam olacaktır.

Led Işıklı Gece Lambası Nasıl Yapılır ?

Led Işıklı Gece Lambası Nasıl Yapılır ? 5

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler