Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır?

Kuru ağaç dallarını dekorasyonda kullanmaya çok seviyoruz. Okul öncesi etkinlikleri olarak çocuklarımızla birlikte yapacağımız bir çalışma hazırladık. Kuru ağaç dallarını çevremizden, parklardan, doğadan toplayabiliriz. Memleketimize gittiğimizde bulabiliriz. Çeşitli boylarda, çeşitli kalınlıklarda ağaç dallarıyla çok güzel etkinlikler yapabiliriz. Bugün ağaç dallarını süsleyerek, boyayarak bir etkinlik yapacağız. Eminim çocuklarda bizde çok keyif alacağız.

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 12

Daha önce kuru ağaç dallarından çam ağacı yaptık. Makrome ağaç yapımını da yine farklı şekillerde süslemiştik. Deniz kabukları, ahşap boncuklar kullandık. Örgü motiflerle, hasır iplerle ağaç yaptık. Kuru ağaç dallarını üçgen şekilde birleştirerek mumluk yaptık. Eğer mumluğun nasıl yapıldığını merak ediyorsanız ağaç dalından mumluk yapılışına göz atabilirsiniz. Yine mumluğu yapay çiçeklerle, kuru çiçeklerle de süsleyebilirsiniz. Ağaç dallarından bebek yapmıştık. Çocuklar çok sevdiler. Daha önce görmemiş ve nasıl yapıldığını merak ediyorsanız tüm detaylar ağaç adam nasıl yapılır projesinde. Şimdi dekoratif boyalı dallar nasıl yapılır öğrenme vakti.

Okul Öncesi Dekoratif Boyalı Dallar Yapılışı

Herşeyden önce çocuklarımızla birlikte yapacağımız için çok keyifli bir çalışma olacak. Çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmek isteyen anneler babalar, okulda sınıfta öğrencileriyle birlikte keyifli sınıf içi etkinlik yapmak isteyen öğretmenler. Sizleri buraya davet ediyorum. Bu etkinliği çok sevecek sürekli yapmak isteyeceksiniz.

İlk olarak malzemeleri hazırlayarak işe koyulalım. Kuru ağaç dalları, akrilik boyalar, fırçalar, iğne, iplik, boncuk, yapıştırıcı kullanacağız. Etrafımızda sıkça gördüğümüz bekli sokakta ayağımızla ittiğimiz basit bir dal parçasının nasıl havalı bir şeye dönüştüğünü görelim.

Malzemelerimiz hazırsa ağaç dallarını istediğimiz gibi boyayabiliriz.

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 1

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 4

İkinci adım olarak boyalar kuruduktan sonra süsleme kısmına geçebiliriz. Burada tamamen hayal gücü devreye giriyor. Püsküller, ponponlar, boncuklarla tarzınıza uygun boyalı ağaç dalları yapabilirsiniz.

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 3

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 6

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 7

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 4

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 5

Artık bu güzel boyalı dalları dilediğimiz gibi kullanabiliriz.

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 15

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 14

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 10

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 13

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 11

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 8

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır? 9

Dekoratif Boyalı Dallar Nasıl Yapılır?

Kaynak : https://julesmadden.blogspot.com/2017/04/diy-craft-tutorial-decorative-painted.html?m=1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler