Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Asma Tavan Modelleri

Modern evlerin olmazsa olmazı asma tavan, farklı aydınlatma uygulamalarına imkan tanıması ve şıklığı gibi bir çok özelliği sayesinde tercih sebebi olmaya devam ediyor. Aydınlatmada farklı ve çeşit çeşit renklere sahip armatürlerle evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Yüksek tavanlı evlerde asma tavan modelleri düşük tavanlı evlere göre daha gösterişli ve şık duruyor.

Değişik Asma Tavan Modelleri

Alçak tavanlı evlerde oymalı asma tavan modelleri sıkıcı olabilir. Asma tavan yaptırmadan önce iyi düşünmenizi tavsiye ederim. Asma tavan modelini yaptırmadan önce güzel asma tavan modelleri üzerinde gözlem yapın ve ona göre karar verin. Ferahlık beklenen ve kullanışlı olmasını istediğiniz asma tavan tam tersi duygular yaşatabilir. Alçak bir tavan kimlerin hoşuna gider bilemem. Geri dönüşü zor olan bu uygulama ile iyi düşünülüp tasarlanmış modeller kullanarak usta ellerde mükemmel işler çıkartmak mümkün. Ortamda ışık yoğunluğunu ve dağılımını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ortamda farklı şiddette, renkte ve açıda ihtiyacınız olan aydınlatma imkanlarını sunacaktır.

Detay tavan modellerinde kullanılan ayarlanabilir led aydınlatma ürünleri, ortamda ışığı verimli bir şekilde kullanmanıza olanak sağlar. Renkli spot ışıklar gece lambası gibi kullanabilir hatta doğum günü gibi toplantılarda farklı ışık oyunları yapabilirsiniz.

Asma tavan modelleri 2020 yılına ait örneklerden bir kaç tane aşağıya paylaşacağız. Asma tavanları evinizde, iş yerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Asma tavan ile birlikte duvarlara ışıklı bölmeler yaptırıp kitaplık yada gümüşlük olarak kullanabilirsiniz.

 

Yatak odasına yaptırmayı düşündüğünüz asma tavan için kullanacağınız alçıpan levhaları, mutfak ve banyo için kullanmanızı tavsiye etmem. Isıya, neme ve kokuya dayanıklı farklı model alçıpan levhalar uygun yerlerde kullanıldığında faydalı olacaktır. Neme dayanımı olmayan alçıpan levhayı banyoda yada nemli ortamda kullanmak uygun olmadığı gibi, yangına ve yüksek ısıya dayanıklı alçıpan levhaları da banyo ve ıslak zeminlerde kullanmak mantıksız olur. Farklı yerler için farklı ürünler kullanmak gerekir. Alçıpan levhaların vidalandığı malzemeleri seçerken de bu konuya dikkat edin. Banyoya yapılan asma tavanda, galvaniz kaplamalı, paslanmayan profiller kullanmanızı tavsiye ederim.

Oturma odası asma tavan modelleri, salon için asma tavan modelleri , koridor ve yatak odası için farklı tasarımların olduğu galeride fazlasıyla örnek bulunuyor. Doğru malzeme ve işin ehli bir usta isteklerinize cevap verecektir. Kolay gelsin.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler