Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yoğurt Kovasından Sepet Nasıl Yapılır?

Dekorasyonumuzda kullanacağımız çok şık dekoratif sepet modelleri hazırladık. Yoğurt kovasından sepet nasıl yapılır? Adım adım yapılışını öğreneceğiz. Tamamen geri dönüşüm projelerinden, geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak yapılan sepetlerden. Eski kotlar, yoğurt kovası, peynir kutuları, salça kutuları, teneke kutuları kullanarak dekoratif sepet modelleri yapabilirsiniz. Karton kutular kullanarak sepetler yapabilirsiniz. Mesela kartondan hasır sepet yapımı ilginizi çekecek. Çok güzel bir proje. Kağıt telkari, quilling ile süslenmiş muhteşem bir model. Yoğurt kovasından örgü çantası yapılışı işinize çok yarayacak organizerlerden.

Yoğurt Kovasından Dekoratif Sepet Yapılışı

Peynir kovalarını keserek istediğimiz boyuta getiriyoruz. Daha sonra kutuyu kot kumaşla kaplıyoruz. Burada elimizde olan kumaşları, çuval bezlerini, desenli pamuklu kumaşları da kullanabilirsiniz. Kutu kaplama kısmını tamamladıktan sonra hasır örgülü kısma geçiyoruz. Makrome ipleri, kordon ipler, halatlar, çamaşır iplerini kullanabilirsiniz. 6, 5 mm kalınlığında birçok ipi kullanabilirsiniz. Kolay şekil vermek için sert olması daha iyi olacaktır. Sepeti çeşitli boylarda yapabilirsiniz. O zaman dışa sardığımız kısmı da genişletmek gerekir. Yada aynı şeritler halinde örüp üst üste yapıştırabiliriz. Çamaşır sepetleri bile yapabilirsiniz.

Plastik kova, yapıştırıcı, kot kumaşlar, karton, 6,5 mm kalınlığında 11 m halat iplik kullanarak yaptığımız sepetin nasıl durduğuna bir bakalım.

Yoğurt Kovasından Sepet Nasıl Yapılır?

Çok güzel değil mi. O halde anlatıma geçelim yoğurt kovasından sepet nasıl yapılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler