Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kuru Çiçek Buketi Yapımı

Kuru çiçeklerden oluşan harika bir buket hazırladık. Gelin çiçeği modelleri olarak yapabilirsiniz. Ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Hediyelik fikirler olarak çok güzel bir model. Çevrenizden topladığınız çiçekleri evde kendiniz kurutabilirsiniz. Pamukları, başakları, değişik gördüğünüz beğendiğiniz otları kurutarak buket yapımında kullanabilirsiniz. Kuru çiçekleri birçok şekilde kullanabilirsiniz. Yapay gelin çiçeği yapımı olarak yapabilirsiniz. Damat yaka çiçeği olarak yapabilirsiniz. Gelin çiçeği ve damat yaka çiçeği takım olmuş olur. Yine kuru çiçeklerden, canlı çiçekten pano yapılışı yapabilirsiniz. Hobi dünyasına ait daha önceki paylaşımlarımızı da inceleyebilirsiniz. Şimdi kuru çiçek buket yapımında. Hadi başlayalım.

Kuru Çiçeklerden Buket Nasıl Yapılır?

Satın aldığınız veya kendi kuruttuğunuz çiçeklerden buketler hazırlayabilirsiniz. Beğendiğiniz kuru çiçeklerle kuru çiçek buketi yapımı yapabilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız buketlerde aşağıdaki çiçekleri kullandık.

Kuru Çiçek Buketi Yapımı 2

Kuru Çiçek Buketi Yapımı 3

Kuru Çiçek Buketi Yapımı 4

Kuru Çiçek Buketi Yapımı 1

İstediğiniz her çiçeği kullanabilirsiniz. Kuru pamuk dallarından buketler yapabilirsiniz. Lavanta buketi yapımı yapabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze ve beğeninize bağlı. Tüm beğendiğiniz çiçeklerden harika bir buket yapabilirsiniz. Çiçekleri doğaçlama olarak bir araya getirebilirsiniz. Aşağıda paylaşacağımız yöntemlerde sizlere fikir verebilir. Yine en altta kendi yaptığım yapay çiçeklerle gelin buketi ve yaka çiçeği videosunu da izleyebilirsiniz. Şimdi beğendiğimiz çiçekleri doğaçlama belli bir renk düzeninde bir araya getirmeye başlayalım.

Buketlerimiz hazır. Kendi kuruttuğunuz çiçekleri boyayabilirsiniz istediğiniz renklerde. Şimdi hazırladığımız buketlerin nasıl göründüğünü inceleyelim. Eminim çok beğeneceksiniz. Ben çok beğendim. Harika oldular.

Kuru Çiçek Buketi Yapımı

Kuru Çiçek Buketi Yapımı 14

Kuru Çiçek Buketi Yapımı 15

Kuru Çiçek Buketi Yapımı 16

Kuru Çiçek Buketi Yapımı 17

Kuru Çiçek Buketi Yapımı 18

Kuru Çiçek Buketi Yapımı 19

Bu modellerden benim yaptığım yapay çiçeklerden harika buket ve yaka çiçeği. Kardeşim için hazırlamıştım.

Kaynak : https://honestlywtf.com/diy/diy-dried-flower-bouquet/

https://www.instagram.com/honestlywtf/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler