Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Damat Yaka Çiçeği

Yapay gelin çiçeği yapımını yaptık. Sıra geldi damat yaka çiçeği yapımına. Kardeşim için, gelinimiz için hazırladığım laleli gelin çiçeği modeli ile damat yaka çiçeğini yaparken video çekmeye çalıştım. Umarım beğenirsiniz. Ben yaparken çok keyif aldım. Gelin buketini hazırlarken içinden aynı çiçeklerden birkaç parça aldım. Daha sonra çiçek malzemesi satan yerden damat yaka çiçeği iğnesi aldım. Ve iğnenin üzerine çiçekleri yapıştırarak hazırladık. Oldukça kolay. Hayal gücünüzü kullanarak çeşit çeşit modeller hazırlayabilirsiniz. Kuru çiçekler kullanabilirsiniz. Canlı çiçekler kullanabilirsiniz. Damat yaka çiçeği laleli modeller hazırlayabilirsiniz. Gelin buketimiz laleli ama biz damat çiçeğini laleli istemedim. Büyük olduğu için. Gelin buketi gerine gelin bilekliği de hazırlayabilirsiniz. Gelin bilekliği ve damat yaka çiçeği modellerini takım yapabilirsiniz. Bileklik ve yaka çiçekleri de artık yeni yeni moda olmaya başlıyor. Özellikle düğün fotoğrafçılığı için kullanılıyor ve çok güzel duruyor. Fotoğrafçılık veya gelin arabası süslemede örgü bebek modellerini de kullanabilirsiniz. Amigurumi gelin damat yapılışı çok hoş bir fikir mesela. Ben kullanıldığını görmüştüm daha önce. Gelin arabası önüne koyuluyor. Ve çok güzel duruyor. Bu tarz modellerin yapılışını inceleyerek daha ucuza mal ederek kendiniz yapabilirsiniz.

Damat Yaka Çiçeği Nasıl Yapılır?

Gelin buketi ile yaka çiçeğini tamamlayarak güzel bir model hazırladık. Kır çiçeklerinden oluşan damat yaka çiçeği tarifini sizlere videolu olarak hazırladık. Yaka çiçeğinde gelin buketine başlamadan önce içinden birkaç dal çiçek ayırdık. Yaka iğnesi, sıcak silikon ve hasır ip kullandık. Ve ortaya aşağıda gördüğünüz model çıktı.

Damat Yaka Çiçeği 1

Minik ve güzel. Düğünden sonra arkasına bir mıknatıs yapıştırarak buzdolabı süsü olarak kullanabilirsiniz. Veya perdenize iğnesinden takarak perde süsü olarak da kullanabilirsiniz.

Damat Yaka Çiçeği

Yapay Gelin Çiçeği Yapımı 3

Yakada da çok güzel duruyor.

Damat Yaka Çiçeği 2

Şimdi yapılışına geçelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler