Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tel Kırma Namaz Örtüsü Modelleri

Annemin gelini için hazırladığı tel kırma namaz örtüsü modelleri. Çok güzel ve çok zarif oldu. Tel kırma ve iğne oyası bir araya geldi. Krep şifon üzerine çalışıldı tel kırma. Sizde yapmak isterseniz nasıl yapıldığını fotoğraflarla anlatmaya çalışacağız. Kenar oyası olarak istetiğiniz iğne oyası modellerini kullanabiliriz. Biz kenarı tel kırmalı ağır bir iş olduğu için oya olarak biraz zarif, ağır olmayan bir örnek seçtik. Ve saks mavisi ile gümüş ipi kombinleyerek yaptık bu oyayı. Sizede fikir olsun. Tel kırmaları birçok çalışmada kullanabilirsiniz. Panolar, bohçalar, namaz örtüleri, masa örtüleri, tepsi örtüleri yapabilirsiniz. Tel kırma nasıl yapılır daha önce sizlerle videolu olarak paylaşmıştık. Oradan nasıl yapıldığını inceleyebilir ve tel kırma modellerini istediğiniz kumaş üzerine uygulayabilirsiniz. Duvak yapabilirsiniz. Tel kırma duvak modellerinden annem bana ve gelinimize işlemişti. Arada akrabalara işlediği modeller de olmuştu. Tel kırmaları nerede kullanabiliriz, nasıl işler yapabiliriz diyorsanız +130 farklı tel kırma örnekleri paylaşmıştık. Galeriyi inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Tel kırma tepsiler yapabilirsiniz.

Krep Üzerine Tel Kırma

Kumaş üzerine tel kırma yapabilirsiniz. Mavi tela ile istediğiniz kumaşlar üzerine tel kırmalar yapabilirsiniz. Biz namaz örtüsüne çalıştık bu kez. Kenarına da güzel bir iğne oyası. Beğendiğiniz herhangi bir oyayı kullanabilirsiniz. Tel kırma biraz ağır bir örnek olduğu için oya olarak biraz daha hafif bir model seçtik. Zarif ve kolay.

Önce şema olarak tel kırma nasıl yapılır onu görelim. Üst başlıkta sizlere video linki vermiştik.

Tel Kırma Namaz Örtüsü Modelleri 6

Daha sonra kumaşın üzerine işleyeceğiniz desenin enliliğine göre mavi tela dikiyoruz. Teğel alır gibi. Daha sonra deseni işlemeye başlıyoruz.

Tel Kırma Namaz Örtüsü Modelleri

Tel Kırma Namaz Örtüsü Modelleri 1

Tel Kırma Namaz Örtüsü Modelleri 2

Desenin yakından görüntüsü işlemek isteyenler için.

Tel Kırma Namaz Örtüsü Modelleri 3

Tel kırma bittiğinde mavi telayı söküyoruz. Ve kenarına güzel bir oya yapıp tel kırma namaz örtüsü modellerini bitiriyoruz.

Tel Kırma Namaz Örtüsü Modelleri 5

Tel Kırma Namaz Örtüsü Modelleri 4

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler