Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

+130 Farklı Tel Kırma Örnekleri

Daha önce sizlere tel kırma nasıl yapılır videolu olarak göstermiştik. Şimdi en güzel tel kırma modellerini sizler için hazırladık. Çeyiz hazırlığında olanlar bu güzel modellerden yapabilirler. Tel kırma desenlerini uygulamak, yapmak çok zevkli. Evlenirken benim duvağım tel kırma duvak ile yapılmıştı. Annem işlemişti. Şimdi bende kızım için saklıyorum. Çok değerli benim için. Çok ağır bir model yapmıştı annem. Her tarafı güllerle dolu. Muhteşem bir modeldi. Sizde kızlarınız için, gelinleriniz için yapabilirsiniz. Sizden ömürlük güzel bir hatıra. Ömürlük hatıralar arasında iğne oyası modellerini de sayabiliriz. Yıllar geçse de hiçbir şey olmuyor. Ne modası geçiyor. Nede eskiyor. İğne oyaları çeyizlerin vazgeçilmezi. Her evde her çeyizde desen desen iğne oyaları bulunur. Yazmalar , havlular… Yine çeyiz hazırlığında olanlar için çocuklarına yapacakları en güzel hatıra , hediye de örgü modelleri. Danteller , yelekler , şallar mutlaka çeyizlerde bulunur. En güzel şal modelleri ve yapılışları hazırlanır. En güzel yelekler örülür. Ve çeyizlere koyulur.

Yeni Tel Kırma Örnekleri

Bu çeyizlerde tel kırmanın da önemini unutmamak lazım. Tel kırma Bartında çok yapılmakta mesela. En güzel desenler orada diyebiliriz. Beğendiğiniz bir dantel modelini tel kırmaya uyarlayabilirsiniz. Tel kırmanın teli özel olarak satılmakta. Her rengi mevcut. Altınlar, gümüşler , bronzlar var. Daha çok gümüş tel kullanılmakta. Bronzlar da çok güzel duruyor ama. Sararak da yapıyorsunuz tel kırmaları. Farklı uygulamaları var.

Bu yazımızda sizler için birbirinden güzel tel kırma örnekleri hazırladık. El emeği göz nuru ilmek ilmek işlenmiş modeller. Sizlerde yaptığınız tel kırma modellerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu örnekleri ve daha fazlasını hatta sipariş vererek instagramda telkirma_bartin ve tel_kirma_sanati hesaplarından edinebilirsiniz. Tüm örnekler bu iki hesaptan alınmıştır.

Benzer İçerikler
5 thoughts on “+130 Farklı Tel Kırma Örnekleri”
 1. Gülçin akkaya dedi ki:

  Merhaba bu modelin şablonunu bana gönderirmisiniz

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Maalesef şablonu yok.

 2. Emine Tüfekçi dedi ki:

  merhaba,
  kolay gelsin,
  tel kırma beyaz tül fular yaparmısınız ,
  fiyatı nedir? öğrenebilirmiyim. ?

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Maalesef satış yapmıyoruz.

 3. Vidya Singh Rizal dedi ki:

  Hi,I am from Nepal n m just fascinated by the beautiful work I am an artist also I would love to do these emb but I cannot get the special needle where can I get them is it possible to send it by DHL I would b ever so greatful to you .

  Thankyou

  Vidya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler