Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parça Kumaşlardan Kolye Nasıl Yapılır?

Parça kumaşları değerlendirme projelerinden daha önce de bahsetmiştik. Fakat bu kez paylaştığımız kendin yap projesini yapmak oldukça kolay. Ve çok şık. Birçok kumaşla ve düğmeler kullanarak en güzel kolye modellerini yapabilirsiniz. Fisto kumaşlar, dantel kumaşlar, pamuklu kumaşlar, kanaviçelerle çok güzel kolyeler yapabiliriz. Bu kolyeyi yapmak için malzemelere rahatça ulaşabileceğiz. Çeşitli boylarda düğmeler, kumaş, iğne iplik yeterli olacak. Tabi kolye klipslerini unutmamak lazım. Malzemelerimizi hazırladıktan sonra parça kumaşlardan kolye nasıl yapılır izleyebilir hemen yapmaya koyulabiliriz.

Parça Kumaşlardan Kolye Nasıl Yapılır?

Bu paragrafta daha önce yaptığımız kolyelerden bahsedeceğiz. El yapımı kolyeler çok şık. Ve severek yapıp kullanacağımız örneklerden. Mesela kanaviçe kolye yapımı çok yapılan çok tercih edilen modellerden. Tığ işi örgülerle, örgü çiçek modelleriyle de kolyeler yapabilirsiniz. Tıpkı örgü kolye takımı nasıl yapılır içeriğimizde  olduğu gibi. Makrome kolye yapımı da çok beğeneceğiniz boncuklarla süslenmiş örneklerden.

Parça Kumaşlardan Kolye Yapılışı

Beğendiğimiz kumaşlardan çiçek, yaprak veya farklı desenlerde parça kumaşlar, hazırladığımız parça kumaşlara uygun düğmeler, örgü ipi, makas, iğne ve iplik kullanarak çok güzel bir kolye yapacağız. Ben bayıldım. Sizce nasıl olmuş. Çok hoş değil mi. Ve hobi ile ilgilenen herkes bu kolyeleri rahatlıkla yapabilir. Ayrıca bu kolyeleri yüzük veya bileklik olarak, toka olarak kullanabilirsiniz. Yada diktiğiniz bir kıyafeti tamamlamak için düğme olarak da kullanabilirsiniz. El yapımı broş modelleri olarak kullanabilirsiniz.

Son olarak videoya geçelim ve detaylı yapılışıyla parça kumaşlardan kolye nasıl yapılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler