Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gelin Kına Tefi Yapımı

Etnik desenli kumaşlarla yapılmış harika bir tef. Gelin kına tefi yapımı. Çok güzel. Hem kına tefi yapımı var, hem nedime bilekliği modelleri yapımı var, hemde lavanta kesesi var. 3 lü çok güzel bir takım. Hediye olarak yaptığım gelin tefi modellerini yaparken video çektim. Belki sizde arkadaşlarınıza hediye etmek istersiniz. Veya satışını yapmak istersiniz. Gelin tefini ve bileklikleri yapmak çok keyifli. Lavanta keseleri de öyle. Sadece sayıları biraz fazlaydı. Kına tefi süslemek için böyle bir modeli örnek alabilirsiniz. Daha önce paylaştığımız tüylü gelin tefi yapımı da var. Gelinimiz için yapmıştım onuda. Yine yaparken sizde kendi düğününüzde yapmak istersiniz diye video çekmiştim. Yine gelinimiz için kız isteme merasiminde söz nişan çikolatası süslemiştim. Ayrıca düğün için gelin tefi yapımı, yapay gelin çiçeği yapımı, damat yaka çiçeğini de hazırlamıştım. İnanın daha bir heyecanla, daha bir keyifle hazırlıyorsunuz. En güzeli olsun istiyorsunuz. Gelin kına tefi yapımının detaylarına geçelim.

Evde Tef Nasıl Yapılır?

Sadece tef mi ? Lavanta kesesi yapımı ve nedime bilekliği yapımı da hazırladık. Çok keyifli oldu çalışması. Sizde hayal gücünüzü kullanarak çeşit çeşit kişiye özel gelin tefi, bileklikler yapabilirsiniz. Kına hatırası, nikah hatırası olarak lavanta keseleri çok iyi fikir. Arkasına mıknatıs yapıştırarak buzdolabı süsü olarak kullanabilirsiniz.

Gelin kına tefi yapımında amigurumi çıngıraklardan en büyüklerinden aldım. Bileğe sığanlardan. Plastik makrome halkası da olabilir. Kalın istiyorsanız 2 halkayı birleştirerek yapabilirsiniz. Zil kullandık. Pullar, boncuklar kullandık. Birde nakış kasnağımız var. Fiyat tam olarak ne tutmuştu hatırlamıyorum. Ama piyasaya göre daha uyguna yapıyorsunuz. Kumaşlar pamuklu viskon kumaşlar. Kumaşları biraz araştırmak gerekiyor fiyatları değişken. Metresi 20 TL olanda var 40 TL olanda. Kumaşların arasında hiçbir fark yok. Zilleri büyük seçebilirsiniz. Daha çok ses çıkarması için. Benim kullandığım ziller biraz küçük kaldı.

Gelin Kına Tefi Yapımı 11

Gelin Kına Tefi Yapımı 10

Malzemelerimiz yukarıda görüldüğü gibi. Önce kasnağı yaparak başlıyoruz.

Gelin Kına Tefi Yapımı 8

Gelin Kına Tefi Yapımı 4

Ardından bileklikleri.

Gelin Kına Tefi Yapımı 9

Şimdide lavanta keselerini yapıyoruz.

Gelin Kına Tefi Yapımı 7

Gelin Kına Tefi Yapımı 1

Hepsi hazır. Muhteşem bir set oldu. Sizde aşağıdaki videodan detayları izleyerek yapabilirsiniz.

Gelin Kına Tefi Yapımı 2

Gelin Kına Tefi Yapımı 6

Gelin Kına Tefi Yapımı

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler