Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kolye Takımı Nasıl Yapılır?

Tığ işi örgü modellerinden çok güzel bir çalışma daha. Örgü kolye modelleri, örgü küpe modellerine bir anlatım hazırladık. Örgü kolye takımı nasıl yapılır. İster ayrı sevdiğiniz parçayı örüp kullanabilirsiniz. Yada takım olarak kullanabilirsiniz. Tığ oyası modellerinden, iğne oyalarından, mekik oyalarından çok güzel takılar yaptık. Takılarımızı zarif olması için ince iplerle ördük. Bugün yine ince iplerle ve örgü çiçek modelleriyle çok güzel bir takımın yapılışını hazırladık. Yine örgü çiçek yapılışını farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Örgü yaprak yapımıyla tamamladığımız modelde de yine sevdiğiniz birçok rengi kullanabilirsiniz.

Tığ işi kolye modelleri, küpe modelleri için oya iplerini, nakış iplerini kullanabilirsiniz. Onlar ince olduğu için takı yapımına uygun. Mesela daha önce tığ işi kolye yapımı açıklamalı bir model paylaşmıştık. Çok sevdiğimiz motifi cam açılır kolye ucuna yerleştirmiştik. Benimde çok sevdiğim, beğendiğim modellerden. Siz örgü severler kendinize böyle şık kolyeler örebilirsiniz. Örgü kolye modellerini penye ip gibi kalın iplerle de örebilir üzerini incilerle, boncuklarla, deniz kabuklarıyla süsleyebilirsiniz. Şimdi örgü kolye takımı nasıl yapılır öğrenelim.

Örgü Kolye Küpe Yapılışı

Hem kolye örüyoruz hem de küpe. İkisini bir takım olarak kullanıyoruz. Beğendiğimiz renklerle beğendiğimiz sevdiğimiz örgü çiçeklerle küpelerimizi, kolyelerimizi yapıyoruz. Gelincikler, papatyalar, kır çiçekleri, menekşeler… Doğadan ilham alarak iplerimizi seçiyoruz. Rengine karar veriyoruz ve kolyemizi, küpemizi örmeye başlıyoruz.

Örgü Kolye Takımı Nasıl Yapılır?

Kolye ve küpemizin bitmiş haline göz attık. Şimdi örgü kolye takımı nasıl yapılır izleme zamanı. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler