Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tel Kırma Tepsi

Tel kırma nasıl yapılır daha önce göstermiştik. Şimdi tel kırma tepsi yapımından bahsedeceğiz. Sehpa örtüsü olarak da kullanabilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız tel kırma işini annem yapıyordu. Bende yaparken sizler için resimlerini çektim. Düz bir kumaş üzerine tel kırma nasıl işlenir diye soruyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz. Organze kumaş üzerine desen işleyerek kendinize salon takımları, tel kırma namaz örtüleri, havlular, tepsiler … gibi örnekler yapabilirsiniz. Tepsi örtüsü olarak hazırlanmış modelin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz kısaca. Düz kumaşlar üzerine tel kırma modellerini bu şekilde işleyebilirsiniz. Annem daha önce bana tel kırma duvak işlemişti. Yine tunik ve tel kırma namaz örtüsü yapmıştı. Tül üzerine işleyerek tepsi örtüsü yapmıştı. Az sonra paylaşacağımız modeli organze kumaş üzerine işledi. Malzeme olarak üzerine diktiği şey sökülebilir kanaviçe telası. Kanaviçe telasını hobi marketlerde, tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Kumaşçılarda bulunur mu bilmiyorum. Nette satış yapan siteler de mevcut. Bu resimlerde sökülebilir kanaviçe telası nasıl kullanılır onu da görmüş olacağız. Kanaviçe telası nasıl kullanılır, kanaviçe telası nasıl sökülür resimli olarak göreceğiz. Hem tel kırma tepsi örtüsü yapacağız hemde kanaviçe telasını kullanıp sökeceğiz.

Tel Kırma Tepsi Örnekleri

Tepsi örnekleri , tel kırma salon takımı olarak yapabilirsiniz. Yapılışı için önce desen belirlemeniz gerekiyor. Modelde kullandığımız deseni netten bulmuştuk. Deseni belirledikten sonra nasıl bir kumaş üzerine işleme yapacaksınız. Annem organze kumaş kullandı. Elinde vardı. Kumaşın üzerin desenin boyutlarına göre sökülebilir telayı dikti. Sonra deseni işlemeye başladı. Tel kırma nasıl işlenir küçük bir şema görelim.

Tel Kırma Tepsi 8

Tel kırma nasıl işlenir videolu anlatımı önceki yazılarımızda bulabilirsiniz. Şimdi şemalı olarak anlattık. Tel kırma tepsi nasıl işlenir kumaş üzerine görelim.

Tel Kırma Tepsi 2

Tel Kırma Tepsi 4

Tel Kırma Tepsi 6

Tela üzerine deseni işledikten sonra dikkatli bir şekilde fazla kısımları kesiyoruz. Oluşan ipleri çekerek temizliyoruz.

Tel Kırma Tepsi 7

Tel Kırma Tepsi 1

Tüm ipleri çekip temizledikten sonra örtümüz hazır.

Tel Kırma Tepsi 3

Tel Kırma Tepsi 5

Tel Kırma Tepsi

Örtünün kenarı için iğne oyası yapabilirsiniz. Şahane oldu. Daha fazla model fikri için daha önce paylaştığımız +130 farklı tel kırma örneklerini inceleyebilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler