Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü ile Mide Bulantısı Nasıl Geçer Doğal Yollarla

Mide bulantısına bileklere baskı yapıldığında geçiyormuş. Suzan Hanım bunu deneyimlemiş, denemiş ve ilaç kullanmadan çok kolay bir şekilde örgü ile mide bulantısı nasıl geçer doğal yollarla araştırıp bizlerle paylaşmış. Mide bulantısı nasıl önlenebilir çok kolay bir şekilde evde örgü bileklik modelleri yaparak ve bilekliğin içine taş, erik çekirdeği, kayısı çekirdeği, misket gibi basınç yapacak eşyalar yerleştirerek örebilirsiniz. Evde çok bulandıysa buz varsa buzla basınç uygulayarak mide bulantısını geçirebilirsiniz. Sağlık konularındaki hususları biz burada paylaşıyoruz ama siz yinede mutlaka doktorunuza danışarak uygulayın. Sürekli mide bulantısı ama kusamama şikayetleri özellikle hamilelikte, seyahat sırasında çok olur bu hadise. İşe birazdan yapacağımız bulantı bilekliği ile bu derde son vereceğiz.

Örgü ile Mide Bulantısı Nasıl Geçer Doğal Yollarla 2

Bulantı Bilekliği Nasıl Örülür?

Örgü ile mide bulandısı nasıl geçer doğal yollarla örgü bileklik için Alize diva ip kullanıyoruz. Elinizde olan ipleri de kullanabilirsiniz. 2 numara tığ, 2 adet kayısı çekirdeği ( yoksa sert, basınç yapacak taş veya farklı bir çekirdekte olur) makas, dikiş iğnesi gerekli olacak.

Elinizde bulunan iplerle de örebilirsiniz bileklikleri. 2 adet hazırlanarak kullanılması gereken bir çalışma. Mide bulantısı şikayetleri yaşayan hastalar için tavsiye edilen bileklikleri evde nasıl kendimiz yapabiliriz bunu çalışacağız. 13 tane zincir çekip zincirin üstüne 12 tane sık iğne yapıyoruz ve her sırada 12 sık iğne olarak devam ediyoruz. Öreceğiniz sıra sayısını bileğinizin iç kısmını kapatacak şekilde belirleyin. İstediğiniz uzunlukta ördükten sonra sıra başında ve sıra sonunda eksiltme işlemi yaparak sık iğne sayısını 4 taneye düsürün ve 4 tane ikili trabzan olarak bağcık örün. Sıra sayısını bileğinizin etrafından dolanacak ve bağlanacak şekilde belirleyin. Diğer kenarda da ayni işlemi yapın. 11 tane zincir üzerine 10 sık iğne ve 10 sıra olarak küçük bir kare parça örün. Bilekliğin ortasında kalacak şekilde uç kenarı dikerek sabitleyin. Oluşturulan küçük cep içine kayısı çekirdeğini koyun açıkta kalan kenarı dikin. Aynı şekilde bir tane daha bileklik hazırlayın.

Bilekliğin kullanımı şu şekilde bileğinizin başlangıç kısmından itibaren yüzük parmağı ,orta parmak ve işaret parmağı bu üç parmağınızı kapalı bir şekilde bileğinizin iç kısmına koyun ve işaret parmağının bulunduğu noktaya ortaya bilekliğin ortasında kullanılan kayısı çekirdeğini koyun. O noktada o sertliği hissedecek şekilde bilekliğinizi iki bilekte de bağlayın. Çok sıkı olmayacak kolunuzu ve el hareketlerinizi kısıtlamayacak kan akışını yavaşlatmayacak şekilde bağlayınız. Amaç o noktaya ortadaki sertliğin bası yaparak bulantıyı durdurması. Bileklikleri uygulamadan önce doktorunuza danışarak bilgi almanızı ve doktorunuzun tavsiyesi üzerine kullanılmasını öneririm. Şifa olsun.

Örgü ile Mide Bulantısı Nasıl Geçer Doğal Yollarla 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler