Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gözlük Camı Çizikleri Nasıl Giderilir?

Gözlükler pahalıdır. Ve çizikleri profosyonel şekilde yenilemek için para harcıyorsunuz. Gözlük camları da çok çabuk çizilebiliyor. Herhangi bir darbe aldığında, yere düştüğünde çizilmesi çok daha kolay. Sizlere bu çiziklerden kurtulmak için 10 yöntem hazırladık. Gözlük camındaki lekeler nasıl temizlenir, gözlük camı çizik sirke ile geçer mi birazdan hepsine yanıt bulacaksınız. Sizlere bazen pratik bilgilerden bahsediyoruz. Gözlük camlarının çizikleri dert olduğu gibi ev hanımlarının en büyük dertlerinden biri de ocak ve fırın temizliği. İşinizi kolaylaştıracak temizlikte pratik bilgilerden bahsetmiştik. Fırın temizlemenin kolay yolu , ocak nasıl temizlenir hepsinden bahsettik.

Çizilen Numaralı Gözlük Camı Kolayca Nasıl Onarılır?

Gözlük Camı Çizikleri Nasıl Giderilir? 1

 • Karbonat ve Su : 1 çorba kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı suyu bir kasede karıştırarak macun hazırlayın. Hafifçe bastırarak gözlük camlarına uygulayarak ovun. Tüm camı hazırladığınız macunla kapatın. Ve daha sonda su ile durulayın.

Gözlük Camı Çizikleri Nasıl Giderilir?

 • Diğer bir yöntemimiz çizikleri hafifçe havalandırarak mikrofiber bez ile silin. Bebek şampuanı ile yıkayın. Kimyasal içerik olmayan sabunlar merceğin kötüleşmesini önlemeye yardımcı olur.
 • Beyaz sirke gözlük temizliği dahil ev temizliğinde kullanabileceğiniz harika bir ürün. Küçük çizikleri yumuşatmak için biraz beyaz sirke ile yıkayabilirsiniz.
 • Bulaşık deterjanı ve cam temizleyici gözlük lensinde sıkışmış kirlerin giderilmesine yardımcı olur. Birkaç damla bulaşık deterjanı , limon ve ev temizleyicisi ile birleştirin. Ve gözlük camlarınızı silin.

Gözlük Camı Çizikleri Nasıl Giderilir? 3

 • Diş macununu bir pamuk üzerine sıkın ve gözlük camlarınıza 10 saniye kadar ovun. Durulayın. Gerekirse tekrar deneyebilirsiniz.
 • Her şey başarısız olduğunda bir mikrofiber bez ile , sabun ve su kullanarak temizleyebilirsiniz. Bir miktar kabartma tozu ekleyebilirsiniz.
 • Otomobil bal mumunu merceklerinize küçük bir parça sürün ve bir bezle hafifçe ovun. Daha sonra su ile yıkayın.

Gözlük Camı Çizikleri Nasıl Giderilir? 2

Kaynak : http://diyeverywhere.com/2017/05/22/tired-of-scratches-on-your-eyeglasses-here-are-10-cool-ways-to-remove-them-for-good/

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Gözlük Camı Çizikleri Nasıl Giderilir?”
 1. Nisa dedi ki:

  Samay yalpaze sal nasil orulur vidosini istiyorm lutfan yardamchi olurmusiniz

  1. Melek dedi ki:

   Hangi modeli soruyorsunuz anlayamadım Nisa Hanım. Resim gönderebilir misiniz yada link

 2. Nihal Sallantı dedi ki:

  Çok faydalı bilgiler alıyorum ve uyguluyorum teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler